У Миколаєві відкрили першу автошколу для людей з інвалідністю
Ідея такої автошколи з'явилась ще влітку 2023 року. Після тривалої підготовки школа почала свою роботу у грудні цього року, а перші 40 учнів вже проходять навчання.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Лише офіційно в Україні живе близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. 300 тисяч з них отримали такий статус від початку повномасштабного вторгнення росії. Про це у жовтні цього року повідомляла перша леді України Олена Зеленська. Водночас українські міста досі не можна назвати безбар'єрними і люди з інвалідністю часто не можуть реалізувати свої права.
Яке рішення?
На початку грудня у Миколаєві відкрили першу автошколу для людей з інвалідністю. Вона працюватиме на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Таку ініціативу розпочали в рамках проєкту "Шлях без бар'єрів".
"Ми всі думаємо, що людям з інвалідністю потрібні тільки пандуси. Але коли ми запитали людей з інвалідністю та з вадами слуху, вони відповіли нам, що хочуть працювати, хочуть керувати автомобілем — в тому числі використовувати автомобіль для роботи. Так народилася ідея автошколи для людей з інвалідністю, яких до того в Миколаєві не було", — говорить ініціаторка проєкту Тетяна Домбровська.
Як це працює?
Ідея створити автошколу для людей з інвалідністю з'явилась у червні 2023 року під час регіональної конференції з безбар'єрності. Тоді низка миколаївський громадських організацій висловили потребу у створенні такої автошколи.
"Навчання водіння — це не просто здобуття технічних навичок, а крок до повернення до повноцінного життя. Ми не лише навчаємо людей керувати автомобілем. Ми допомагаємо їм повернути віру у власні сили, реінтегруємо у суспільство та створюємо умови для їхньої економічної незалежності", — підкреслює Тетяна Домбровська.
Для реалізації проєкту залучили приватні кошти бізнесу. Завдяки їм вдалось придбати та переобладнати автомобілі, оплатити перенавчання та акредитацію інструкторів приватної автошколи, забезпечити безоплатні послуги для людей з інвалідністю. Частину витрат також покрили коштом міських та державних програм.
Шлях від ідеї до реалізації зайняв понад рік. Проте зараз у грудні 2024 року автошкола для людей з інвалідністю почала свою роботу. А також перші 40 осіб готові проходити навчання, аби здобути водійське посвідчення.