Про це у Фейсбуці повідомляє Галицький національний природний парк, інформує Рубрика.
"06.12.2024 р. науковцями Галицького НПП в одній із печер ур. Касової гори південно-західного схилу, було виявлено зимуючу колонію на стадії імаго (дорослої особини) сонцевика "павиче око".
Сам вид є досить поширеним на території ур. Касової гори з великою різноманітністю кормової бази, але зимівлю метелика знайдено тут вперше", – наголошують у Галицькому НПП.
Тут зазначають, що тепер ця печера отримала назву на честь метеликів "Сонцевик Іо".
Сонцевик "павиче око", сонцевик "павич", павине́ць — метелик родини Сонцевики. Широковідомий завдяки своєму яскравому забарвленню та доволі великим розмірам (розмах крил до 5 см). Видову латинську назву метелик отримав на честь Іо — коханки Зевса, жриці Гери. Українська назва метелика пов'язана з характерним візерунком на крилах, що схожі на очі, які є на хвостовому пір'ї у павичів.
Метелики родини Сонцевики переважно зимують у печерах та підвалах. Найнебезпечніше для них – підвищення температури взимку, що може призвести до загибелі комах. Саме при низьких температурах спостерігається гальмування біологічних процесів, що дозволяє комасі впасти в анабіоз.
Цей вид метеликів зустрічається в помірному та субтропічному поясі Європи, помірному поясі Азії, в тому числі на Японському архіпелазі. В Україні масові популяції спостерігаються на території НПП Кременецькі гори.
Касова Гора (інша назва — Косова Гора) — західноопільський степовий резерват у складі Галицького національного природного парку; комплексна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні.
Довідка
Науковці з'ясували, що метелики з'явилися як мінімум на 50 мільйонів років раніше, ніж вважалося досі.
"Знайдені у Німеччині скам'янілості свідчать, що метелики з'явилися щонайменше на 50 мільйонів років раніше, ніж вважалося до цього", – повідомляє "Громадське" з посиланням на The Guardian.
Як зазначається, ця знахідка кидає виклик одній з найпопулярніших теорій щодо їх еволюції.
У зразку вагою 10 грамів виявлено щонайменше сім видів метеликів. Проте дослідники переконані, що існує "набагато більше" скам'янілостей, які ще потрібно ідентифікувати.
У деяких зі знайдених метеликів виявили ознаки хоботка, який спочатку використовувався для всмоктування крихітних кількостей липкого соку, який рослини виробляли для уловлювання пилку, перш ніж еволюціонували через десятки мільйонів років.
На думку вчених, це швидше за все слугувало еволюційною відповіддю на спеку і посушливість у період пізнього тріасу (до 200 мільйонів років тому).
З моменту знахідок інші схожі копалини переглянули і принаймні в одному – з Люксембургу – виявили подібні рештки.
Нагадаємо, 4 грудня в оранжереї Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка висадили унікальний екопапір із живим насінням, що є частиною павільйону України на Кліматичному саміті ООН СОР-29. Цей павільйон символізував силу природи та здатність України відроджуватися після руйнівних наслідків війни.
Також повідомлялось, що Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій.
В Україні запускають бета-тестування електронного направлення на ВЛК. Новий сервіс у застосунку "Резерв+" допоможе зменшити… Читати більше
У прямому етері фіналісти Національного відбору на "Євробачення-2025" обрали, у якому порядку виступатимуть, та презентували… Читати більше
На Оскар у категорії "Найкращий документальний фільм" номінований фільм Брендана Белломо і харків'янина Слави Леонтьєва… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський під час роботи на Покровському напрямку відвідав воїнів 155-ї… Читати більше
В Києві оранжерея Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) отримала нову енергонезалежну систему опалення завдяки підтримці компанії… Читати більше
У тернопільському парку "Сопільче" триває облаштування унікального терапевтичного саду, який стане першим проєктом такого масштабу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.