Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
Торік Тризуб стояв у Києві, а цього року споглядати на рекордсмена матимуть нагоду львів'яни та гості нашого міста, – розповів керуючий справами виконкому Львівської міської ради Євген Бойко. Тризуб рекордсмен стоятиме на площі перед пам'ятником Шевченку до 26 грудня.
"Я дякую нашим хлопцям з вісімдесятки, які своїми руками цей тризуб зробили. Ми будемо мати завтра нашу загальноміську церемонію винесення і встановлення дідуха, і символічно, що сьогодні військові встановили цей тризуб, напередодні Різдва. Хочу побажати усім миру від новонародженого Ісуса Христа, сили, яку він приніс у світ для того, щоб перемогти зло", – розповів Євген Бойко.
Варто зазначити, що минулого року тризуб внесли до Книги рекордів України. Він складається з близько 340 дідухів, які сплели поранені військовослужбовці 80-ї окремої Десантно-штурмової Галицької бригади під пильним керівництвом 96-річної львів'янки Пелагії Живко. Жінка пережила п'ять воєн, депортацію та ув'язнення. Та не дивлячись на залякування і переслідування радянської влади вона щороку на Різдво плела дідух.
"Для мене цей тризуб – найважливіший у житті, і в житті нашої України. Він пройшов Казахстан, Сибір – всюди я в'язала. Хоч мене переслідували, листи на мене писали, бандерівкою називали, але я ним горджуся. Я дякую нашим військовим, з якими ми разом плели цей тризуб. І дай Боже, щоб ми разом дочекалися нашої перемоги, " – наголошує майстриня.
Плели дідухи з жита, вівса та пшениці. Це була така арттерапія для поранених захисників, – пояснив Андрій Бойчук, військовослужбовець 80-ї ОДШБр, учасник "Ігор Нескорених", співавтор тризуба.
"Це символ нашої єдності, наших традицій, які ми не забуваємо і оберігаємо. І ми хочемо показати нашу силу і волю, яку ніколи не здолати ворогу. Цей тризуб – символ наших воїнів, які оберігають українські землі, символ десантника, який стоїть на гарячій точці до останнього подиху", – додав Андрій Бойчук.
Створити тризуб з дідухів допомогла благодійна організація "МХП-Громаді" ("МХП" – компанія у сфері харчових та агротехнологій), яка надала зернові культури для плетіння.
Нагадаємо, торік у Національному музеї народної архітектури та побуту тризуб із дідухів висотою 7,41 метра був занесений до Національного реєстру рекордів України.
Цьогорічний проєкт оновили. До акції долучилися десантники 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, які проходять реабілітацію після поранення.
Авторами тризуба з дідухів є 90-річна майстриня Пелагія Живко, ветеран бойових дій у Косові, Іраку та російсько-української війни Ярослав Кучма та Олена Живко — ветеранка та очільниця ветеранської організації "Об'єднання добровольців".
Тризуб виготовили з трьох сортів зерна: жита, пшениці та вівса.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.