Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
У чому проблема?
"Потрібні люди, бо рук катастрофічно не вистачає. Для плетіння сіток також не вистачає спеціальної тканини, що має назву спанбонд. Вона синтетична, не промокає від дощу, легка. Для виготовлення окопних свічок не вистачає парафіну і також рук. Якщо на початку війни людей було дуже багато, то зараз ситуація змінилась", – розповіла волонтерка БО "Паляниця" Валентина Тишкевич.
Яке рішення?
Запорізькі волонтери оголосили збір грошей на придбання парафіну та спеціальної тканини – спанбонду. Проте є ще одна потреба – робочі руки.
Як це працює?
Уже третій рік волонтери "Паляниці" роблять для військових свічки та сітки. В так званому "цеху" з виробництва свічок за старшого є 80-річний волонтер, якого всі називають "Дядя Федя".
"За день раніше робив 600 свічок, зараз менше, то одного немає, то іншого. Тони парафіну вистачить на виготовлення 6500 свічок, але цього недостатньо, треба ще. Я брав різні формочки: від найменшої до найбільшої – всього шість видів, взяв і зважив, залив парафіном і знову зважив. Середня свічка вийшла 440-450 грамів. Хлопці військові 5 середніх штук ставили у буржуйку і, кажуть, вона вся аж червона була, так гріло. На 5-6 годин свічки вистачає", – сказав волонтер.
Він знає, як має бути скручений картон, яка оптимальна висота банки, скільки має бути парафіну і картону в одній свічці і які свічки є найпопулярнішими на фронті.
"Хлопці розповідали, що беруть маленькі свічки в кармани, коли йдуть на позиції. Вони легкі, малі і гріють", – пояснив чоловік.
Зараз він розливає тонну парафіну за 12 днів. За його словами, робота не важка і взагалі він від волонтерства не втомився, але додає, що помічники йому все ж потрібні.
Запорізькі волонтери показують цілу колекцію яскравих свічок, які, як виявилось, присилають іноземці. До "Паляниці" їх передає дружня організація БО "БФ Вільне Запоріжжя".
"Швейцарія, Данія, Німеччина… хто тільки нам не висилає свічки. Дякуємо тим країнам, які нам висилають допомогу. Ми їх додаємо до парафіну і потім свічки робимо", – зазначив Федір Федорович.
Волонтерський центр має сторінки в соцмережах, на яких оголошує збір грошей на різні матеріали.
Волонтерський центр було засновано в перші дні повномасштабного вторгнення. Волонтери надають допомогу різним військовим частинам, ВПО. Тут роблять:
Зазначимо, що під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.
"Рубрика" зібрала три історії волонтерства, що надихають. Читайте про це в нашому матеріалі "Сумний святковий збір, синя плівка й дитячі подвиги: три історії волонтерства".
Нагадаємо, канадські читачки "Рубрики" виготовили і надіслали окопні свічки для українських військових.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.