В Україні презентували онлайн-платформу "Вільний степ" для підтримки постраждалих від війни
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та сексуальне насильство, пов'язані з війною. Ініціатива реалізована Центром психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів "Лісова поляна" спільно з ГО «Ресурсний центр "Лісова поляна"» за підтримки проєкту USAID.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство охорони здоров'я.
У чому проблема?
Згідно з даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, з лютого 2022 року з полону було повернуто 3 797 українців. Багато з них стикаються з важкими психологічними наслідками, що ускладнюють повернення до нормального життя.
"Я дуже добре розумію, яка велика потреба є у професійній підтримці колишніх полонених на шляху повернення до нормального життя, повернення до самого себе після місяців чи років постійного тиску та болю", зауважив Максим Колесніков, ветеран війни, звільнений з полону.
Яке рішення?
Як наголосив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, "Лісова поляна" є унікальним та передовим закладом в системі охорони здоров'я, де надають послуги з психічного здоров'я в поєднанні з фізичною реабілітацією.
"Щорічно центр надає допомогу близько 3,5 тисячам пацієнтів. Безумовно, Лісова поляна та її спеціалісти є центром передових практик та унікального досвіду з підтримки та супроводу людей, які пережили полон, постраждали від тортур, сексуального насильства під час війни", розповів він.
Тому, зі слів головного санлікаря, онлайн-платформа з комплексної підтримки, яку створила команда, дозволить обмінюватись досвідом між фахівцями та дозволить людям яким необхідна реабілітаційна допомога, дізнатись більше про можливості, які надає система реабілітації.
Як це працює?
Платформа спрямована на надання комплексної підтримки постраждалим і їхнім родинам, допомагаючи подолати психологічні наслідки травм. Її головними завданнями є:
- реінтеграція постраждалих у суспільство;
- повернення до активного життя;
- підтримка у відновленні економічного й соціального потенціалу України.
На платформі доступна інформація про 53 верифіковані організації, які надають послуги з психосоціальної підтримки, охорони психічного здоров'я та правової допомоги.
"Платформа «Вільний степ» є яскравим прикладом того, чого ми можемо досягти завдяки партнерству та інноваціям. Ця ініціатива спрямована не лише на надання негайної підтримки, а й на досягнення ширших цілей України у сфері громадського здоровʼя та економічного відновлення шляхом створення скоординованої та доступної системи підтримки.
Обʼєднавши зусилля громадянського суспільства, фахівців у сфері психічного здоровʼя та правозахисників, ми зможемо посилити свій вплив і гарантувати, що жодна людина, яка пережила насильство, не залишиться без підтримки та допомоги", підкреслив заступник директора Місії USAID в Україні Мілан Павловіч.
За перші три місяці роботи платформа планує надати допомогу щонайменше 150 людям. Вона допомагає швидко звʼязуватися з кейс-менеджерами для індивідуального підбору підтримки.
Окрім цього, "Вільний степ" пропонує навчальні матеріали для лікарів, психологів, соцпрацівників і прокурорів, щоб ті могли ефективніше допомагати постраждалим.
"Мета платформи — побудувати ефективну комунікацію між тими, хто потребує підтримки, і тими, хто здатен допомогти. Це значний крок до того, щоб зробити українців ще більш стійкими", зауважила голова правління громадської організації «Ресурсний центр "Лісова поляна"» Тетяна Сіренко.