Про це повідомляє Financial Times, передає Рубрика.
Зазначається, що члени команди Трампа повідомили експертам у сфері охорони здоров'я про намір оголосити про вихід із ВООЗ у день інавгурації президента 20 січня.
Видання вказує, що Сполучені Штати є найбільшим донором ВООЗ, який забезпечив близько 16% її фінансування у 2022-23 роках, тому вихід країни і втрата найбільшого джерела фінансування підірве здатність організації реагувати на кризи в галузі охорони здоров'я.
"Америка залишить величезний вакуум у глобальному фінансуванні та лідерстві в галузі охорони здоров'я. Я не бачу нікого, хто міг би заповнити цю прогалину", – підкреслив професор глобальної охорони здоров'я у Джорджтаунському університеті права Лоуренс Гостін.
У 2020 році Трамп ініціював процес виходу із ВООЗ у зв'язку із поширенням COVID-19, звинувативши організацію в тому, що вона перебуває під контролем Китаю. Але процес так і не був завершений, і його наступник, президент Джо Байден, відновив відносини відразу після вступу на посаду.
Ашиш Джха, колишній координатор Байдена з питань реагування на COVID-19 та декан школи громадського здоров'я Університету Брауна, сказав, що команда Трампа хоче, аби він оголосив про вихід з ВООЗ у перший же день як символічну відповідь на крок Байдена, зробленого ним самим у день інавгурації. Водночас Джха додав, що деякі члени команди Трампа виступають за збереження членства в організації та її реформування.
Експерти кажуть, що такі організації, як ВООЗ, відіграють ключову роль у глобальній співпраці з розробки та розповсюдження вакцин, а також інших методів лікування під час надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я.
Якщо США залишать ВООЗ, європейські країни навряд чи збільшать фінансування, а Китай може спробувати використати цю ситуацію для збільшення впливу.
Команда Трампа та ВООЗ поки що офіційно не коментували інформацію про потенційний вихід.
Довідка
Нагадаємо, Дональд Трамп запропонував кандидатуру на посаду міністра охорони здоров'я у своїй адміністрації. Він хоче призначити на цей пост Роберта Кеннеді-молодшого.
ЗМІ пишуть, що такий крок стане доволі провокаційним, оскільки Кеннеді виступав проти вакцинації, особливо під час пандемії коронавірусу.
А сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали листа, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб (DHHS) США.
За словами одного із підписантів – Річарда Робертса, лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини 1993 року, це перший випадок за останній час, коли лавреати Нобелівської премії об'єдналися проти вибору Кабінету міністрів. Але затвердження Кеннеді, затятого критика традиційної медицини, який вороже ставився до науковців та установ, які він мав би контролювати, є загрозою, яку нобелівські лавреати не могли проігнорувати, сказав Робертс.
"Призначення Кеннеді на посаду голови DHHS поставить під загрозу здоров'я населення і підірве світове лідерство Америки у галузі охорони здоров'я", – застерігають автори листа.
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.