Відновлення енергетичної інфраструктури: Литва передала Україні 170 вантажів з обладнанням
З початку повномасштабного російського вторгнення Литва надала потужну підтримку Україні, передавши 170 вантажів з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 3 тисячі тонн.
Про це повідомило Міністерство енергетики України після зустрічі міністра Германа Галущенка з його литовським колегою Зигімантасом Вайчюнасом.
"Галущенко висловив вдячність литовській стороні за потужну підтримку української енергетики з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, 170 вантажів з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 3 тис. тонн", – йдеться у повідомленні.
Українська сторона отримала:
- автотрансформатори;
- електростанції резервного живлення;
- сонячні панелі;
- теплоенергетичне обладнання;
- інше устаткування, необхідне для відновлення енергосистеми.
Під час зустрічі український міністр висловив вдячність Литві за допомогу, яка розпочалася з перших днів війни. Основна увага була приділена подальшій співпраці в енергетичній сфері, а також визначенню пріоритетів для відновлення української енергетичної інфраструктури в умовах постійних російських атак.
Нагадаємо, що 20 грудня до Києва прибула делегація міністрів на чолі з прем'єр-міністром Литви Гінтаутасом Палуцкасом.
Згодом президент Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Литви Гінтаутасом Палуцкасом та урядом, який після затвердження Сеймасом здійснив перший в історії двох країн візит в Україну в повному складі.
Литовська делегація підтвердила готовність продовжувати надавати Україні допомогу, брати вагому участь у проєктах з відбудови та відновленні енергетичної інфраструктури.
Литва вирішила розширити підтримку української енергетики. Вона надаватиме своє енергетичне обладнання із зупинених атомних електростанцій і теплоелектростанцій.
Як зазначив український прем'єр, Литва продовжить надавати Україні допомогу у відновленні.
Допомога Литви
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва українських далекобійних дронів. Балтійська країна погодила перший транш у розмірі 10 млн євро.
Також 230 пікапів та 240 міношукачів Литва передала Україні в рамках пакета допомоги для розмінування.
Окрім того, Міністерство економіки та інновацій Литви підписало протокол про наміри про співпрацю з українською компанією щодо побудови заводу з виробництва вибухових речовин нового покоління RDX (гексогену).
В оборонному відомстві Литви також нагадали, що країна виділила 35 млн євро на чеську ініціативу щодо боєприпасів для України, а також заявили, що Вільнюс уже розробив довгостроковий план підтримки України, що передбачає надання пакета військової допомоги на суму 200 мільйонів євро упродовж 2024-2026 років.