Уперше в Запоріжжі провели унікальну операцію зі стентування аорти
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше в регіоні успішно провели рідкісну операцію зі стентування грудного відділу аорти за допомогою малоінвазивного методу. Раніше такі втручання вимагали відкритого доступу з розрізом грудної клітки, але тепер завдяки сучасним технологіям це можливо через мінімальний прокол.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Запорізької обласної клінічної лікарні.
Як розповідають медики, пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла внаслідок автокатастрофи у 2007 році. Через відсутність симптомів патологію виявили випадково, але вона становила серйозну загрозу для життя.
Операцію провели спільними зусиллями фахівців трьох відділень:
- інтервенційної кардіології,
- судинної хірургії,
- кардіохірургії.
До команди увійшли завідувач відділення інтервенційної кардіології та рентгенангіографії ЗОКЛ Дмитро Руденко та ендоваскулярний кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Богдан Черпак.
"Пацієнт звернувся із посттравматичною аневризмою аорти, яка є своєрідною бомбою сповільненої дії. Вона може розірватися будь-якої миті, спричинивши миттєву смерть. Ця патологія була виявлена випадково, оскільки очевидних симптомів у чоловіка не спостерігалося. Ми ухвалили рішення про невідкладне малоінвазивне втручання. Закрили уражену ділянку спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, який стабілізує аорту", зазначив Черпак.
Наразі лікарня має дві ангіографічні системи, які дозволяють виконувати складні судинні втручання, а невдовзі цей арсенал поповниться ще одним сучасним апаратом.
"Ми працюємо відповідно до світових стандартів, використовуючи сучасну ангіографічну апаратуру. Через мінімальний прокол вдалося виконати операцію без необхідності відкритого втручання. Операція пройшла успішно. Наразі стан пацієнта стабільний, він вже може самостійно пересуватися. Через кілька днів будемо готувати до виписки. Ще через місяць проведемо контрольне КТ-обстеження, щоб оцінити результат, але вже зараз прогноз для пацієнта сприятливий", — підкреслив Дмитро Руденко, завідувач відділення інтервенційної кардіології та рентгенангіографії ЗОКЛ.
Виконання подібних операцій відкриває нові можливості для лікування серцево-судинних захворювань у Запорізькому регіоні.