У Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни

Україна ще раз підтверджує свою відданість дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. У рамках цієї ініціативи Збройні Сили України створили спеціалізований підрозділ із захисту культурної спадщини.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Генерального штабу ЗСУ.

У військовому командуванні нагадали, що Гаазька конвенція 1954 року є ключовим міжнародним документом, який регулює захист культурних цінностей під час збройних конфліктів. Вона стала першою угодою універсального характеру, що стосується цієї теми. Україна ратифікувала Перший протокол до конвенції у 1956 році, а Другий – у 2020 році.

Як зауважили у Генштабі, створення підрозділу є частиною імплементації положень статті 7 другої частини Гаазької конвенції, яка зобов'язує держави забезпечувати збереження культурних об'єктів навіть у надзвичайних обставинах.

Фото: Фейсбук / Генеральний штаб ЗСУ

Рішення про створення підрозділу затвердили Міністр оборони України та Головнокомандувач ЗСУ після консультацій із міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а також громадськістю. Підрозділ функціонуватиме в структурі цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

Військові повідомили, що до складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці, які мають спеціалізовану освіту та досвід у галузях культури, археології, історії та музейної справи. Основними завданнями підрозділу є:

  • захист та збереження об'єктів культурної спадщини;
  • координація дій для запобігання їх знищення під час бойових дій;
  • розробка стратегій захисту культурних цінностей.

Фото: Фейсбук / Генеральний штаб ЗСУ

"Ця ініціатива є ще одним доказом того, що Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов'язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту", підкреслили у Генштабі.

Нагадаємо, що в Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.

Також 11 грудня під час 19-го засідання Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, що проходило в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" та Одеському літературному музею було надано статус посиленого захисту відповідно до Гаазької конвенції 1954 року та її Другого протоколу 1999 року.

Свіжі дописи

  • Новини

У центрі Житомира встановили найбільший тризуб із дідухів

У центрі Житомира на пішохідній вулиці Михайлівській встановили тризуб, виготовлений з дідухів, який внесений до… Читати більше

Monday December 30th, 2024
  • Новини

У Раді пропонують зняти заборону на перетин кордону для деяких студентів

У Верховній Раді пропонують зняти заборону на перетин кордону для українців, які є студентами іноземних… Читати більше

Monday December 30th, 2024
  • Новини

На Львівщині майстриня створила найбільшу у світі різдвяну кулю з вишивкою

У місті Жовква Львівської області майстриня Галина Ковальська виготовила найбільшу у світі різдвяну кулю з… Читати більше

Monday December 30th, 2024
  • Новини

Росіяни завезли на ТОТ чергову партію пропагандистських книг, – Центр нацспротиву

На тимчасово окуповані території окупанти завозять російські «казки» на місце вилучених зі шкільних бібліотек українських… Читати більше

Monday December 30th, 2024
  • Новини

Командиру 211 бригади обрали запобіжний захід – тримання під вартою

Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади обрали запобіжний захід – перебування під вартою із заставою у понад… Читати більше

Monday December 30th, 2024
  • Новини

Зеленський призначив правозахисницю Решетилову військовою омбудсменкою

Президент Володимир Зеленський призначив Ольгу Решетилову (Кобилинську) уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців… Читати більше

Monday December 30th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.