Фото: Скриншот з відео / росзмі
Про це "Суспільному" повідомив директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик, "Радіо Свобода".
Він зауважив, що наслідки цього інциденту будуть відчуватися ще не один рік.
Фото: Скриншот з відео / росзмі
Директор парку розповів про значні наслідки цього екологічного лиха. Смуга викиду нафтопродуктів охоплює:
"Дуже серйозна пляма. Смуга викиду нафтопродуктів йде по Степанівській косі –4,4 км, по господарській зоні, тобто Кирилівка – 18,7 приблизно км, заказник Федотова коса у бік Бирючого – 1,7 км.
Тобто все узбережжя. Ми 100% знаємо. Що стосується нашої території природно-заповідного фонду, зайшов віджимний вітер і пляму паливно-мастильних матеріалів відганяє від берега", — розповів Воловик.
Фото: Скриншот з відео Telegram/Бердянськ Сьогодні
Мазут вже почало відганяти від берега, проте точну оцінку ступеня забруднення та його впливу на екосистему ускладнює обмежений доступ України до цих територій.
Забруднення завдасть значної шкоди місцевій фауні. Нафтопродукти вражають:
Фото: Скриншот з відео Telegram/voynareal
"Навіть не уявляємо всієї біди. У нас обмежений доступ до цієї інформації. Бентосу — це мушля, такі природні фільтри, які складають дно всього Азовського моря — їм колосальна шкода, наслідки будуть помітні ще не один рік. Чайки, морські саме, водоплавні, буде дуже серйозна біда, їх чекає, на жаль, смерть. За бичка, то біда — падіння популяції весною, коли підуть вже нерестові явища, коли вода буде прогріватися", наголосив директор парку.
Директор природного парку наголосив на бездіяльності російської окупаційної адміністрації після інциденту.
"Охорона у так званій російській федерації не працює: ні міністерство надзвичайних ситуацій, ніхто там не працює. Біда буде для всього Азовського моря", – заявив він.
Окрім того, як пише Радіо Свобода, внаслідок аварії нафтових танкерів біля Криму також пляжі у росії були значно забруднені. Видання показало супутникові зображення пляжів в Анапі та Витязевому.
Для порівняння показали знімки, зроблені у січні 2024 року та 20 грудня 2024 року.
На світлині помітно плями мазуту та мішки, в які збирають залишки нафтових відходів. Як пише видання, мазут встигає просочитися через пластикові мішки назад у пісок через те, що мішки не встигають вивозити.
Раніше зазначалося, що площа забруднення мазутом на Кубані після аварії двох танкерів у Керченській протоці збільшилася до 54 кілометрів.
Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.
Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.
Окрім того, в цей же день пізніше біля берегів Ялти почав тонути російський плавучий кран.
Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.
Наступного тижня український уряд розпочне роботу над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки… Читати більше
Скандали на пісенному конкурсі "Євробачення" розпочинаються задовго до його початку. Зокрема, італійці вимагають дискваліфікувати представника… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Кластер для виробників військових технологій Brave1 запустить онлайн майданчик для продажу безпілотників, засобів зв’язку, запчастин та… Читати більше
У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції "Нововеличківська" у Краснодарському краї російської… Читати більше
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.