fbpx
Сьогодні
09:57 21 Гру 2024

Піхота участі не брала: Сили оборони здійснили першу атаку, використовуючи лише БпЛА

English version here

Фото: SavunmaSanayiST

Збройні сили України здійснили свою першу атаку, використовуючи лише роботизовані системи, а саме наземні безпілотники та FPV-дрони.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Як вказують американські аналітики, речник бригади "Хартія" НГУ, яка діяла на Харківському напрямку, 20 грудня повідомив, що українські сили здійснили свій перший наземний удар виключно з використанням роботизованих систем замість піхоти. Це сталося біля населеного пункту Липці.

Зі слів представника бригади, українські сили застосували десятки роботизованих систем, зокрема:

  • безпілотні апарати, оснащені кулеметами,
  • дрони для встановлення і знешкодження мін на позиціях противника.

У результаті операції було успішно знищено російські позиції.

Аналітики ISW зазначають, що ця атака стала прикладом того, як Україна розвиває технологічні інновації, щоб компенсувати обмеження в живій силі.

Україна також продовжує інноваційне виробництво безпілотників. Як повідомили у Генштаб ЗСУ, в Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближається до завершення.

Коментуючи досягнення управління інноваційної діяльності ЗСУ, начальник управління полковник Віталій Добрянський зазначив, що вдалося вирішити важливе завдання — подолання ворожих засобів РЕБ при використанні дронів.

Українська компанія-виробник дронів повідомила, що нещодавно зібрала прототип першого безпілотника FPV, виготовленого виключно з українських компонентів.

Виробництво БпЛА в Україні

Раніше міністр цифрових технологій зазначав, що війна між Україною і російська федерація є технологічною, вона фактично переросла у війну безпілотників, від кількості яких сьогодні залежить ситуація на полі бою.

Як раніше повідомляла Рубрика, Міністерство оборони виділить додатково 1,1 млрд грн для закупівлі безпілотників. Зазначені кошти будуть перераховані безпосередньо бригадам для фінансування найбільш важливих потреб.

Окрім того, раніше повідомлялось, що німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.

Також Рубрика писала, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: