У Києві запрацював реабілітаційний центр для важкопоранених військових: як працює це рішення

Реабілітаційний центр створили на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Простір обладнаний усім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на БФ "Solidarity".

У чому проблема?

За даними благодійної організації Houp Foundation, через війну серйозні поранення дістали 200 тисяч людей, а ампутації потребують близько 10%. Україна має безпрецедентну кількість людей з інвалідністю внаслідок тяжких поранень, і ця цифра зростає з кожним днем.

Яке рішення?

18 грудня 2024 року відбулося відкриття РеабіЦентру – реабілітаційного центру для важкопоранених, створеного на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві. В сучасному просторі площею понад 500 м², обладнаному всім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок, зможуть отримати допомогу понад 1000 військових на рік.

"Важливо, щоб наші воїни відчували, що вдома на них чекають і створюють усі умови, щоб вони з поверненням могли відновити звичне життя – навіть якщо отримали важкі травми, захищаючи країну", – зазначив Олесь Довгий, автор ініціативи РеабіЦентр.

До реалізації проєкту зокрема долучився благодійний фонд Solidarity, який надав будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт на загальну суму 3,9 млн гривень.

"Для нас велика честь підтримати ініціативу, яка дарує можливість нашим захисникам та захисницям повернутися до активного соціального життя. Команда Solidarity й надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб кожен поранений українець мав доступ до якісної реабілітації від кваліфікованих фахівців", – поділився Матьйо-Марі Арден, голова благодійного фонду Solidarity.

Як це працює?

РеабіЦентр отримав обладнання в межах спільного проєкту Світового банку та МОЗ України HEAL Ukraine. Зокрема це: 

  •  Система для підвісної терапії Levitas Pro.
  •  Тренажер для активної реабілітації Mini Tensor.
  •  Реабілітаційна бігова доріжка.
  •  Рухома нестабільна платформа Imoove 600.
  •  Система для активної реабілітації Luna.
  •  Реабілітаційний велосипед 7.0U.
  •  Система аналізу ходи А7.
  •  Апарати для пасивної розробки суглобів нижніх кінцівок, плечового суглоба, ліктьового суглоба та променево-зап'ясткового суглоба.
  •  Ізокінетичні системи для активної та пасивної розробки рухів у верхніх та нижніх кінцівках А7 та A8.
  •  Роботизована інтелектуальна система зі зворотним звʼязком для реабілітації верхніх кінцівок А2-2.
  •  Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук (ерготерапії).

Один із лікарів РеабіЦентру розповів: 

"Обладнання, що використовується в закладі, унікальне для України. Тут встановлений апарат, який дозволяє в ігровій формі відточувати функції, необхідні пацієнту. Тобто пацієнт може балансувати та водночас відновлювати свої функції, просто граючи в гру. Також обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, проводить діагностику кожного суглоба в інтерактивному режимі, а після цього автоматично видає план лікування. І зокрема дозволяє побачити аналіз руху пацієнта в ігровій формі".

Ольга Бенда, ветеранка, учасниця російсько-української війни, амбасадорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу, поділилась: 

"Я дякую за створення такого реабілітаційного центру. Ви даруєте надію і шанс на повноцінне життя. На своєму прикладі я хочу сказати, що гарна реабілітація є запорукою якісного майбутнього життя. Зараз спортивна реабілітація – це мій number one. По-перше, заняття спортом – це емоційна реабілітація: спілкування і моральна підтримка від команди, вболівальників та тренерів. По-друге – це фізична реабілітація, яка необхідна особам з ампутованими кінцівками".

Костянтин Гуменюк, головний хірург ЗСУ, полковник медичної служби, додав: 

"Чим раніше пораненим військовослужбовцям надається високоспеціалізована допомога та якісна реабілітація, тим кращою буде якість їхнього життя. У разі повноцінної реабілітації військовослужбовець зможе повернутися до лав Збройних Сил України, поповнить бойові бригади – і буде основою. Буде тим досвідченим бійцем, який мотивуватиме інших виконувати всі бойові завдання. Задача реабілітації надзвичайно важлива".

Нагадаємо, на базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це вже 14-й центр національної мережі, створеної для підтримки Сил безпеки та оборони України.

Також в Чернівцях запрацював найбільший в Україні реабілітаційний центр для військових. Новітнє відділення запущено на базі Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни.

Також ми розповідали, як у Харкові поєднують реабілітацію для ветеранів із практикою для студентів-медиків.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.