Про це повідомляє Рубрика.
Основна мета форуму — підвищити обізнаність українського суспільства, органів державної влади й місцевого самоврядування про інститут громадянства та пов'язані з ним виклики, зокрема явище безгромадянства, яке потребує викорінення.
У чому проблема?
Під час заходу керівниця напряму допомоги біженцям, шукачам захисту та особам без громадянства БФ «Право на захист» Софія Кордонець презентувала дослідження «Становище осіб без громадянства та вплив повномасштабної війни в Україні», проведене Фондом.
За його даними, в Україні наразі проживає 236 тис. осіб без громадянства та під ризиком безгромадянства. З них чоловіки — 76%, жінки — 24%.
Особа без громадянства — це людина, яка немає громадянства жодної країни та, відповідно, паспорта й інших документів. Найчастіше в Україні з безгромадянством стикаються: громадяни колишнього Радянського Союзу, які не обміняли паспорт після розпаду СРСР; іноземці, що втратили громадянство країни походження; бездомні особи; роми тощо.
Також під ризиком безгромадянства опиняються ті, хто давно виїхав з окупованих територій і втратив свій паспорт. Оскільки деякі архіви до 2014 року не встигли оцифрувати, ці люди постають перед труднощами й під час спроби відновлення паспорта.
«Під час війни проблема безгромадянства в Україні набуває ще більшого значення та масштабів. Ми можемо бачити це і з цифр, які є у нашому дослідженні. Кількість людей, які мають складнощі із підтвердженням громадянства зростає. Без документів доступ таких осіб до основних прав і послуг обмежений. Це не лише погіршує якість їхнього життя, але й сприяє виникненню нових випадків безгромадянства, особливо серед уразливих груп. Війна ще більше ускладнює ситуацію, адже багато людей втрачають документи або мають складнощі з підтвердженням своєї особи», — зазначила Софія Кордонець.
Яке рішення?
Документування людини паспортом або офіційне визначення особою без громадянства є складною і тривалою процедурою. Часто особи без громадянства, та інші недокументовані особи не можуть самостійно розв'язати цю проблему й роками залишаються без документів. Із загальної кількості опитаних під час дослідження осіб 16% проживають без паспорта вже понад десять років. Стільки ж перебуває у такому становищі від шести до десяти років.
«Більшість осіб без громадянства та особи з невизначеним громадянством в Україні — це люди, які не мають свідоцтва про народження, паспорта або будь-якого іншого документа. Ці особи становлять частину мешканців Україні, які постійно проживають у країні, проте не мають можливості отримати громадянство України.
Відповідно до положень Конвенції про права дитини 1989 року, державою-учасницею якої є Україна, держави-учасниці повинні забезпечити, щоб кожна дитина була зареєстрована відразу після народження і мала право на набуття громадянства. Забезпечення реєстрації народження кожної дитини незалежно від правового статусу його батьків є суттєвим кроком на шляху до запобігання безгромадянству», — зазначила начальниця управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська.
У межах заходу БФ «Право на захист» створив фотовиставку «Я існую», присвячену цій проблемі. На фото — люди, чий статус і права залишаються, або довгий час були невизначеними. Саме тому вони довго були невидимими для держорганів та суспільства.
Також на подію завітали люди, які не мають громадянства, і яким допомагає отримати документи БФ «Право на захист». Вони розповіли про свій шлях до документування, проблеми, з якими стикалися. Адже відсутність у них документів призводила до відмов в отриманні медичної допомоги, офіційному працевлаштуванні чи отриманні банківської картки.
Дмитро Демченко: "Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай"
В Україні планують створити платформу для інформування українців за кордоном про робочі вакансії вдома: у чому рішення
В Україні випустили книгу "Майстерня брехні" про вплив російської дезінформації на світ
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що війна в Україні не закінчиться ні завтра, ні післязавтра.… Читати більше
Японському волонтеру Фумінорі Цучіко, який у Харкові відкрив благодійне FuMi Caffe, буде подовжено дозвіл на перебування в Україні.… Читати більше
Цього року в 12 українських містах в межах проєкту «Рух без бар’єрів» створять безбар’єрні маршрути… Читати більше
В історичному центрі Праги українці та друзі України об'єдналася в живий «Ланцюг єдності» через Карлів… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів у понеділок засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якому обговорювалися питання… Читати більше
У Львові відновили будівлю ліцею №5, який розташовується на вулиці Кокорудза, 9. Ця школа постраждала… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.