Про це повідомили депутати Ярослав Железняк та Наталія Піпа.
Як зазначили нардепи, "За" у другому читанні проголосували 259 народних обранців.
Нагадаємо, раніше Рубрика писала, що станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Розроблений законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів України.
Особливу увагу приділено цифровізації МСЕК при проходженні експертизи. Обов'язковість використання ЕСОЗ для прийняття рішень – один з антикорупційних запобіжників. Це дозволить зробити процес більш прозорим, і таким, що базується на вже наявних історичних медичних даних.
Загалом були запропоновані такі зміни:
Зміни не будуть стосуватися статусу особи з інвалідністю з визначенням відповідної групи (процес встановлення інвалідності буде здійснюватись комісіями паралельно з проведення нової експертизи), не змінюють соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та процес проведення медико-соціальної експертизи для дітей.
Скандали з МСЕК
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.
В Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.… Читати більше
Ця книга — зброя проти російської дезінформації. Автори “Майстерні брехні” – Віктор Березенко та Дмитро… Читати більше
Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.… Читати більше
Вже цієї суботи, 21 грудня, відбудеться один із найочікуваніших боїв у світі боксу — друга… Читати більше
У селі Володимирівка Миколаївської області жінці вдалося врятувати з пожежі шістьох дітей. Про це розповіли у ДСНС,… Читати більше
19 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з главою Європейської ради Антоніу Коштою. Під час… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.