Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як розповіла кураторка виставки – в.о. завідувача відділу археології Вінницького обласного краєзнавчого музею Яна Короленко, пріоритетним напрямком археологічних досліджень сьогодні є проведення розкопок на пам'ятках, яким загрожує руйнація.
Яке рішення?
"Виставка "Рятівна археологія Вінниці" – це результат саме таких досліджень, які проводилися на території Вінницької міської територіальної громади.
Можна сказати, що йдеться про наочний приклад того, як дбайливе ставлення до археологічної спадщини та відповідальна господарська діяльність громади сприяють науковцям і суспільству у пізнанні минулого міста, регіону та держави в цілому", – зазначила Короленко.
За словами кураторка виставки, за останні п'ять років на території Вінницької міської громади науково-рятувальні роботи проводили:
Результатам їх роботи і присвячена виставка "Рятівна археологія Вінниці", яка відкрилась у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.
Як це працює?
Зокрема, на виставці можна побачити результати досліджень, здійснених Археологічною експедицією Вінницького обласного краєзнавчого музею зі створення "Археологічного атласу Вінницької ОТГ", а також науково-рятувальних розкопок в зоні благоустрою урочища "Замкова гора" і розкопок на території домініканської частини комплексу "Мури", як проводились на замовлення Вінницької міської ради.
В експозиції також представлений цінний матеріал XII–XIII століть, виявлений 2021 року під час рятівних розкопок НДЦ "Охоронна археологічна служба України" по вулиці Вишневий узвіз (мікрорайон Сабарів).
Особливе значення цих знахідок полягає в слабкій вивченості цього періоду в місті.
Також відвідувачі виставки зможуть побачити знахідки, виявлені під час рятівних розкопок у середмісті Вінниці, які дозволяють:
Короленко зазначила, що серед найцікавіших експонатів виставки є:
Окрім того, предмети виявлені на палеолітичній стоянці – крем'яні відщепи, які утворилися під час виробництва прадавніми людьми кам'яних знарядь праці.
Виставка експонуватиметься у музеї до 16 лютого 2025 року.
Нагадаємо, в Києві в Музеї історії відкрили виставковий проєкт "Різдвяне місто. Київ ХІХ–XX століття". Експозицію представили у тематичних блоках, що демонструють головні етапи підготовки киян до зимових свят.
Окрім того, в Києві в Національному музеї декоративного мистецтва України відкрилась виставка "Марія Примаченко. Невідоме". Також відбулась презентація першої віртуальної галереї творів художниці.
Також повідомлялось, що у Лондоні в Вестмінстерському палаці пройшла виставка "Втрачене дитинство". Вона була організована у рамках публічного заходу в парламенті Великої Британії на тему "Злочини проти дітей як методи геноциду", присвяченій Міжнародному дню пам'яті жертв геноциду.
Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше
У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше
Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше
До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що Курська операція - безпрецедентна, тому що країні-агресору… Читати більше
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.