Про це президент сказав на пресконференції у Брюсселі, передає Рубрика.
"Ми не будемо давати можливість заробляти додаткові мільярди на нашій крові. Будь-яка країна світу, яка може отримати щось дешеве від росії, зрештою 100% буде залежною від рф. Це їхня політика. Тому російський газ транзитувати ми не будемо", — сказав президент.
Він розповів, що це питання порушували представники Словаччини, аргументуючи тим, що їхня країна може зазнавати втрат через рішення України.
"Україна набагато більше втрачає. У час війни навіть соромно говорити про якісь гроші, тому що Україна втрачає людей.
Але якщо ми хочемо говорити зовсім прагматично, то Україна набагато більше втрачає в енергетиці через цю війну", — сказав Зеленський.
Україна пояснила партнерам, що готова думати над транзитом, якщо це буде газ іншої країни, але не росії.
"Ми не хочемо гратися, коли якась країна отримує від росії газ, а потім транзитує свій — це те саме.
Якщо європейська країна готова отримати газ і не сплачувати ці гроші в росію до закінчення війни — можна думати", — сказав Зеленський.
Транзит газу рф через Україну
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" від 2019 року передбачає транспортування 40 мільярдів кубометрів газу на рік.
Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявляв, що у 2024 році після закінчення терміну дії контракту НАК "Нафтогаз України" не продовжуватиме транзит російського газу до Європейського Союзу.
Зауважимо, що "Газпром" не сплачує за своїм контрактом по напряму ГВС "Сохранівка", яка знаходиться фактично в окупованій зоні.
Ще в серпні Володимир Зеленський заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір з росією щодо транзиту газу, термін якого закінчується 1 січня 2025 року. А втім, Україна обговорювала транзит азербайджанського газу до ЄС.
Це викликало обурення у Словаччині. Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт.
Один з аргументів Фіцо полягав у тому, що якщо Україна "хоче зберегти інфраструктуру, то вона повинна її використовувати". Крім того, він наголошував, що від транзиту виграють обидві країни, адже Словаччина заплатить Україні транзитні збори.
Проте український прем'єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це "стратегічна мета України".
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Рятівна археологія Вінниці", на якій експонуються артефакти, виявлені… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід для очільника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого.… Читати більше
Державне агентство водних ресурсів України отримало три мобільні лабораторії для моніторингу якості води від Корейського… Читати більше
Диктатор російської федерації володимир путін заявив, що готовий до переговорів та "компромісів" з Україною. Про… Читати більше
Методом витинання наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк виготовила панно "Різдво вдома",… Читати більше
Данія виділила 2,1 мільярда данських крон (понад 281 мільйон євро) на зміцнення української протиповітряної оборони.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.