fbpx
Сьогодні
10:32 18 Гру 2024

В Україні вивчають модель онлайн-голосування, її можуть застосувати на виборах після війни, – Шуляк

Фото: Depositphotos

Україна вивчає європейські моделі проведення виборів, зокрема електронне голосування, яке зможе запрацювати у країні після завершення війни з росією.

Про це в коментарі Politico розповіла голова партії "Слуга Народу" та керівниця Комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олена Шуляк.

Як зазначила урядовиця, для проведення післявоєнних виборів необхідно використати найкращі та найбільш ефективні практики.

Шуляк також наголосила, що є велика проблема з реєстром виборців. Адже чимало українців виїхали за кордон або є внутрішньо переміщеними особами. Останніх, за словами посадовиці, 6,5 мільйона людей.

"Де вони зараз, де вони будуть голосувати — всі ці питання мають бути розв'язані", — наголошує посадовиця.

Саме через такі проблеми Україна вивчає європейські практики проведення виборів, зокрема через електронне голосування. Олена Шуляк додала, що розглядаються також можливості:

  • голосування поштою,
  • особистого голосування за кордоном у день виборів,
  • голосування за дорученням.

Що відомо про підготовку до виборів в Україні?

Нагадаємо, Конституція України зазначає, що президента обирають на 5 років. Тому повноваження Володимира Зеленського мали б закінчитися 20 травня 2024 року. В Україні вибори президента були заплановані на 2024 рік і мали б пройти наприкінці березня. 

Але зараз у нашій країні діє воєнний стан, який запровадили ще на початку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Згідно із законом, під час воєнного стану проведення виборів заборонено.

Президент Володимир Зеленський вважає, що проведення виборів найближчим часом забере увагу українців та світу від головного – від процесу відновлення миру. Окрім того, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а також це суперечить законодавству.

Окрім того, у листопаді минулого року усі політичні сили, які представлені у Верховній Раді підписали меморандум про проведення наступних виборів тільки після завершення воєнного стану.

Самі українці теж не погоджуються з ідеєю проводити вибори під час повномасштабної війни. За соцопитуванням Київського міжнародного інституту соціології, переважна більшість українців (69%) вважають, що глава держави Володимир Зеленський має працювати на посаді президента до кінця воєнного стану.

Ще минулого року в Центральній виборчій комісії пояснювали: президент виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного глави держави, а будь-які вибори під час дії воєнного стану, згідно із законодавством, не проводяться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: