fbpx
Сьогодні
13:44 18 Гру 2024

В Україні планують створити єдиний реєстр військових та змінити передачу даних для мобілізації

Фото: Reuters

18 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12066, який вносить зміни до низки законів, спрямованих на вдосконалення обліку військовослужбовців та інтеграцію даних медичних оглядів у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Про це повідомляє народний депутат Ярослава Железняка в Telegram.

Як зазначив парламентар, проєкт №12066 підтримали 254 депутатів.

Ключові зміни:

Створення Єдиного державного реєстру військовослужбовців

  • База даних включатиме інформацію про військовослужбовців Збройних Сил України та Державної служби спеціального транспорту.
  • Для кожного військовослужбовця буде створено унікальний електронний ідентифікатор, що забезпечить однозначну ідентифікацію особи.

Автоматизація передачі медичних даних

  • Дані про результати медичних оглядів автоматично інтегруватимуться в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
  • Це полегшить Міністерству оборони доступ до інформації щодо придатності громадян до виконання військового обов'язку.

Ці дані будуть використовуватися в єдиній інформаційній системі у сфері національної безпеки та оборони Міноборони, Державному вебпорталі електронних публічних послуг у сфері національної безпеки й оборони, а також для надання публічних (електронних публічних) послуг, в тому числі адміністративних та соціальних послуг військовослужбовцям та членам їх сімей.

Також забезпечується інформаційна взаємодії між Електронною системою охорони здоров'я та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Це необхідно для отримання Міністерством оборони інформації про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку.

Нагадаємо, у квітні 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон, який вносить суттєві зміни до системи мобілізації та військової служби в Україні. З набранням чинності 18 травня новим законом штрафи підвищаться в кілька разів.

Зокрема, фактично запроваджуються три режими – порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану. 

У новому законі скасовано поняття "обмежено придатний до військової служби". Відтепер громадяни визнаються або придатними, або непридатними до служби, що впливає на можливість їх мобілізації.

Призовний вік знижено з 27 до 25 років, що означає, що мобілізації підлягають громадяни віком від 25 до 60 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: