Фото: Департамент США
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє Рубрика, посилаючись на трансляцію Держдепартаменту.
В американського посадовця запитали, як довго українці зможуть чинити опір росії коштом ресурсів, які надала чинна адміністрація президента Джо Байдена.
"Ми вважаємо, що ресурси, які ми вже надали їм, і які ми відправимо їм до завершення роботи цієї адміністрації, забезпечують їх озброєнням та матеріалами, необхідними для боротьби до кінця 2025 року", сказав він.
При цьому Міллер не уточнив, яка сума залишилася в розпорядженні уряду з масштабного пакета військової допомоги Україні, який навесні ухвалив Конгрес США.
Щодо конкретики про відсоток уже наданої військової допомоги та того, що ще залишилося передати, Міллер порадив звернутися до Пентагону.
Як пише The New York Time, адміністрація Байдена планує оголосити про додаткову допомогу Україні, виділену Конгресом, до кінця року. Але буде складно швидко виділити суму в 5,6 млрд доларів до того, як Трамп почне роботу наступного місяця, повідомив чиновник журналістам на брифінгу на умовах анонімності.
За словами високопоставленого представника Міноборони, уряд продовжить скорочувати пакети на решту терміну повноважень цієї адміністрації.
"Але 5,6 млрд доларів – це істотний обсяг повноважень, тому я б безумовно очікувала, що можуть залишитися повноваження, які перейдуть і будуть доступні для використання наступною адміністрацією", – розповідає представник Міноборони.
Ще одне джерело заявило, що адміністрація Байдена, ймовірно, використає всі 1,2 мільярда доларів, що залишилися в рамках Ініціативи з надання безпекової допомоги Україні, яка дає змогу Києву закуповувати товари напряму в оборонної промисловості. Це дозволяє перевести запаси Пентагону для України замість того, щоб чекати місяці або роки, які можуть знадобитися оборонним підрядникам для виробництва зброї за новими контрактами.
Втім, чи використає адміністрація Трампа ці гроші для допомоги Україні – велике питання, зазначає видання. Адже новобраний президент США був украй скептично налаштований щодо американської підтримки України й пообіцяв швидко покласти край війні.
Що означає військова допомога США для України
Підтримка від США, зокрема постачання озброєння, боєприпасів та іншого обладнання, є ключовим фактором у протистоянні російській агресії. Зменшення цієї допомоги може суттєво вплинути на здатність України продовжувати активну оборону й ефективно захищати свої території.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван під час зустрічі з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком заявив, що США передадуть Україні "лавину" військової допомоги до кінця повноважень адміністрації президента Джо Байдена. Вона передбачає масштабне надання зброї, техніки й снарядів, а також введення нових санкцій щодо рф.
Щобільше США можуть не встигнути використати понад 6,5 мільярдів доларів на відправлення зброї Україні до завершення президентського терміну Джо Байдена.
Чинний американський президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити ще 24 мільярди доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів американського озброєння, яке було передано Києву. Однак спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити на голосування додаткову допомогу Україні, яку пропонує президент Джо Байден.
Німецький збройовий концерн Rheinmetall планує перепрофілювати два своїх заводи, на яких виробляють автомобільні деталі. Підприємства… Читати більше
Міністерство оборони разом із партнерами визначило місце, де буде створено полігон для тестування новітніх технологій розмінування,… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що може зустрітись з президентом України Володимиром Зеленським вже на… Читати більше
Відбудова України за приблизними підрахунками може коштувати 500 млрд євро. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив про серйозні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Мова про… Читати більше
Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.