Фото: Віталій Кравцов, Дарʼя Валова / ГО “Нова Дружківка”
Про це пише "Рубрика" із посиланням на ГО "Нова Дружківка".
У чому проблема?
У багатьох громадах України громадські простори занедбані й не відповідають потребам мешканців. Молодь — одна з найбільш активних груп суспільства — часто не має впливу на планування цих місць, хоча саме вона користується ними найчастіше.
Яке рішення?
Громадська організація "Нова Дружківка" знайшла спосіб, як залучити молодь до створення сучасних, зручних і доступних просторів. У жовтні та листопаді в Приютівській, Олександрійській та Знамʼянській громадах було організовано серію воркшопів з просторового планування у межах проєкту "Move the Youth".
Під керівництвом урбаністки та тренерки Анни Павленко учасники — молодь та представники громадських організацій — обговорювали інноваційні ідеї, досліджували успішний досвід інших країн і розробляли перші кроки для змін конкретних локацій у своїх громадах.
Як це працює?
Учасники дізналися про:
Обрали занедбані, але перспективні локації:
Аналізували місцевий контекст, генерували рішення та визначали конкретні пропозиції для розвитку просторів.
"Плануючи розвиток громадських просторів, важливо використовувати партисипативні методи, тобто залучати представників різних груп та спільнот. Молодь не є виключенням, бо краще розуміє власні потреби", — розповідає Анна Павленко, тренерка та урбаністка, фахівчиня з міського планування.
Фото: Віталій Кравцов, Дарʼя Валова / ГО "Нова Дружківка"
Учасники підтверджують важливість таких заходів для розвитку громад.
Ілля Ведута, учень ліцею "Інтелект" (Знамʼянка):
"Я дізнався, як важливо враховувати потреби різних людей, коли плануєш будь-який простір. Завдяки таким ініціативам є можливість шукати підтримку серед однодумців".
Фото: Віталій Кравцов, Дарʼя Валова / ГО "Нова Дружківка"
Анастасія Недвига, директорка молодіжного центру "Пазл" (Войнівка):
Фото: Віталій Кравцов, Дарʼя Валова / ГО "Нова Дружківка"
Софія Сергєєва, секретар Молодіжної ради Олександрійської громади:
"Молодь — це рушійна сила змін. І хоча рішення приймають органи влади, ідеї завжди народжуються серед людей. Запит на комфортні громадські простори очевидний, адже молодь прагне мати місця для відпочинку, зустрічей та дозвілля".
Фото: Віталій Кравцов, Дарʼя Валова / ГО "Нова Дружківка"
Завдяки воркшопам молодь отримала знання, навички та натхнення для роботи над покращенням своїх громад. Просторовий розвиток — це не лише задача влади, а й ініціатива самих мешканців. Такі заходи дають можливість молоді бути почутою та впливати на зміни в рідних громадах.
Як писала "Рубрика", молодіжний центр "Атмосфера" у Драбівцях на Черкащині — це місце, де кожен може знайти щось для себе: від спілкування й навчання до корисних проєктів та спортивних заходів. Це простір, який створили самі молоді люди, перетворивши колись закинуте приміщення на осередок активності та змін, а рідне село — на дружнє до молоді та її ідей. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі: "Колишня "наливайка", емоції та спортивний фестиваль: як молодь у маленькій громаді змінює своє село".
Російські загарбники атакували дроном автомобіль із гуманітарним хлібом у Дудчанах, що у Херсонській області. Про… Читати більше
Для створення комфортних умов для пішоходів у Києві світлофорні об’єкти обладнують новим типом кнопок, поєднаними… Читати більше
13 квітня у Львові на площі Ринок відбувся вже шостий Ярмарок ветеранського бізнесу. 28 підприємств… Читати більше
У Чорноморську, що на Одещині, до дня міста встановили кулінарний рекорд України. На центральній площі… Читати більше
На Прикарпатті у Галицький НПП після 15 років на гніздування повернулись червонокнижні косарі білі. Науковці… Читати більше
Двоє учнів 10 класу Луцького ліцею №9 — Василь Капітан та Олег Павлик — увійшли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.