Речник Міністерства оборони Німеччини, процес має завершитися до 31 грудня цього року.
В оборонному відомстві також заявили, що Центр обслуговування постав перед труднощами в організації та операційних процесах на словацькому об'єкті.
Словаччина, за словами німецьких посадовців, неодноразово демонструвала "громіздкість" в організації роботи центру.
Також серед ключових проблем були названі розбіжності в інтерпретації європейських митних правил та складності з проведенням капітального ремонту пошкодженої техніки.
Зауважимо, що Центр розпочав роботу в Словаччині наприкінці 2022 року та забезпечував ремонт ключових видів техніки для Збройних сил України, зокрема:
Попри перенесення центру, Німеччина наголошує, що ремонт і технічне обслуговування військової техніки для України залишається пріоритетом.
Там також зауважили, що у Литві та на території України вже працюють інші німецькі ремонтні центри, які також обслуговують надану ЗСУ військову техніку.
Нагадаємо, що у серпні відбулася зустріч делегацій Міноборони України та Німеччини. Сторони обговорили постачання, ремонт озброєння та військової техніки, а також перспективи розвитку Збройних сил України.
Допомога від Німеччини
Німеччина є одним із ключових партнерів України у сфері оборони, особливо в контексті захисту неба від російських атак.
На брифінгу в Берліні речник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер заявив, що анонсована Шольцом по прибутті до української столиці військова допомога на 650 млн євро є частиною обіцяного ще в жовтні великого пакета вартістю 1,4 млрд євро.
Також уряд Німеччини офіційно підтвердив фінансування постачання 30 безпілотних наземних комплексів (UGV) GEREON RCS для Збройних сил України.
Відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України. Так шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.
Окрім того, Німеччина планує надати Україні нову технологічну підтримку. Зокрема німецька компанія Helsing поставить Україні 4 тисячі безпілотників зі штучним інтелектом.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц не бачить потреби навчати українських військових застосувати ракети Taurus, адже не планує передавати їх Києву. Також не розглядається намір відправляти солдатів Бундесверу в Україну після завершення війни.
18 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12066, який вносить зміни до низки законів, спрямованих… Читати більше
Команда Balbek Bureau розширила можливості свого онлайн-конструктора відбудови сіл RE:Ukraine Villages, включивши до нього Волинську… Читати більше
18 грудня працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали керівника Комісії з регулювання азартних ігор та… Читати більше
Американський журнал Time опублікував свою версію 100 найкращих фото 2024 року. До переліку потрапили зокрема світлини війни… Читати більше
Служба безпеки України перехопила розмову російських загарбників, з якої стало відомо, що у Курській області… Читати більше
У жовтні та листопаді в Приютівській, Олександрійській та Знамʼянській громадах громадська організація “Нова Дружківка” провела… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.