“(Не)відомі жінки у Вікіпедії”: триває марафон з написання статей про видатних жінок та їхні досягнення

До 10 січня 2025 року проходить онлайн-марафон "(Не)відомі жінки у Вікіпедії". Його мета — підкреслити досягнення жінок та їхню роль в історії, створюючи чи поліпшуючи статті про видатних діячок.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на ГО "Вікімедіа Україна". 

"Біографії та досягнення жінок традиційно недостатньо представлені у Вікіпедії: наприклад, з понад 280 тисяч біографічних статей в україномовному розділі — лише 18% про жінок. Загальний світовий показник — 20%. Громадська організація "Вікімедіа Україна" регулярно проводить кампанії для боротьби з гендерним дисбалансом, і ситуація поступово покращується, але попереду ще дуже багато роботи. Особливістю цьогорічної кампанії, яку в такому форматі проводимо вперше, є фокус захисницях України, кримських татарках, жінках-ювілярках та тих жінках, які мали отримати Нобелівську премію, але не отримали", — коментує Олена Вінсент, менеджерка напряму "Підвищення участі" ГО "Вікімедіа Україна".

За перший тиждень марафону до участі записалося 23 учасники та учасниці, які вже створили чи покращили 70 статей. Наприклад, створені статті про виконавицю кримськотатарського пісенного фольклору Уріє Керменчіклі та українську розвідницю Ірину «Незламна» Терехович-Сопко, єменську правозахисницю Нада Аль-Ахдал, а серед доповнених — стаття про українську письменницю та засновницю організованого фемінізму в Україні Наталю Кобринську,  американську політичну діячку Камалу Гарріс тощо.

У марафоні є чотири спеціальні номінації:

  • "Захисниці України".
  • "Кримські татарки".
  • "Жінки-ювілярки 2025 року".
  • "Жінки, які мали отримати Нобелівську премію, але не отримали".

Остання присвячена науковицям, які зробили значний внесок у науку, чиї винаходи чи відкриття відповідають вимогам Нобелівського комітету, але з різних причин не отримали Нобелівської премії (через упередження, недооцінку їхніх досягнень, або з тим, що їх відкриття були приписані іншим людям, переважно чоловікам). 

Для усіх охочих взяти участь у кампанії, організатори проведуть тематичний вебінар 20 грудня о 18:00. Реєстрація за посиланням.

Учасники та учасниці, які створять чи суттєво покращать принаймні дві статті, отримають сувеніри. Також окремо відзначать найкращі роботи у межах загальної категорії та спецномінацій. Деталі участі та списки тем доступні на сторінці марафону.

Нагадаємо, що BBC вшанувало видатних жінок, які змінювали світ у 2024 році, і до їхнього переліку потрапили дві українки: Ольга Руднєва та Ольга Олефіренко.

Також троє українських дівчат  Софія Терещенко, Анастасія Феськова та Анастасія Демченко отримали Міжнародну дитячу премію за розробку додатків для допомоги маленьким біженцям.

Свіжі дописи

  • Новини

У Вашингтоні розпочалася інавгурація 47-го президента США Дональда Трампа

У Вашингтоні розпочалася церемонія інавгурації 47-го президента США Дональда Трампа. Для нього це буде друга каденція на посаді… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Литва оголосила про передачу Україні нової партії військової допомоги

Литва передала Україні новий пакет допомоги, до якого увійшли дрони литовського виробництва. А також -… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Використання БпЛА та супутникових знімків для розмінування затверджено на рівні держстандарту, – Міноборони

В Україні на рівні державного стандарту унормовано використання БпЛА та результатів аналізу супутникових знімків під… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

У Луцьку відбувся перший ярмарок ветеранського бізнесу “Я зміг і ти зможеш”

В Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся перший Луцький ярмарок ветеранського бізнесу «Я зміг і… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

ЄС виділив €116 млн для навчання дітей українських біженців у польських школах

Єврокомісія оголосила про виділення пакета фінансової допомоги у розмірі €116 мільйонів для підтримки навчання у… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Всебічна підтримка України, оборонна співпраця та санкції проти рф: Шмигаль зустрівся з головою Сейму Литви

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із делегацією Сейму Литовської Республіки на чолі з головою… Читати більше

Monday January 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.