Про це заявив омбудсмен України Дмитро Лубінець під час форуму в Харкові в коментарі медіагрупі "Об'єктив".
Зі слів Уповноваженого з прав людини, явище примусового затримання громадян, яке отримало неофіційну назву "бусифікація", трапляється рідше.
Посадовець наголосив, що у багатьох регіонах розуміють, що такі дії не є ефективними та прийнятними.
"Десь уже зрозуміли, що такий підхід не працює. Але окремі факти порушення прав громадян України під час мобілізації залишаються", — зазначив посадовець.
Протягом 2024 року до Омбудсмена надійшло понад 4 тисячі звернень стосовно можливих порушень під час мобілізації.
З початку повномасштабної війни питання мобілізації стало одним із найбільш чутливих для українського суспільства. Практика неправомірних дій з боку працівників ТЦК, включаючи примусове затримання громадян, викликала значний суспільний резонанс.
Водночас робота з виправлення ситуації триває, і зменшення кількості таких випадків може свідчити про покращення контролю та підходів у роботі ТЦК.
Варто додати, що Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.
Платформа запрацювала з 18 травня — у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.
Нагадаємо, що 21 листопада український парламент в цілому ухвалив закон №12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишили військові частини або дезертували. 28 листопада президент Володимир Зеленський його підписав.
Також протягом квітня-серпня 2024 року з українських закладів вищої освіти було відраховано 23 448 чоловіків віком понад 30 років. Як повідомили у міністерстві освіти, це стало результатом комплексних заходів, спрямованих на припинення зловживань статусом студента.
Варто додати, що від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України в нашій країні запроваджена загальна мобілізація. Востаннє її дію разом із воєнним станом продовжували 29 жовтня. У зв'язку з чим вона діятиме щонайменше до 7 лютого 2025 року.
Наразі під призов підлягають військовозобов'язані чоловіків віком від 18 до 60 років.
Американський журнал Time опублікував свою версію 100 найкращих фото 2024 року. До переліку потрапили зокрема світлини війни… Читати більше
Служба безпеки України перехопила розмову російських загарбників, з якої стало відомо, що у Курській області… Читати більше
У жовтні та листопаді в Приютівській, Олександрійській та Знамʼянській громадах громадська організація “Нова Дружківка” провела… Читати більше
Жодна країна чи лідер світу не має права вести переговори з російською федерацією від імені… Читати більше
У Лондоні український бренд шоколаду Sisters A. Chocolate з Луцька здобув золото та п'ять срібних… Читати більше
Німеччина вирішила до кінця 2024 року перенести ремонтний центр, створений у Словаччині для обслуговування української… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.