Про це повідомляє Politico, посилаючись на дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).
Це є черговим підтвердженням того, що антропогенні зміни клімату посилюються, а їхні наслідки для нашої планети стають дедалі масштабнішими.
Ключові факти, які вказують на новий температурний рекорд:
"Це все більше вказує на те, що температурний стрибок, який розпочався у 2023 році, не є тимчасовим. Хоча частина зростання пояснюється Ель-Нíньйо, загальна тенденція глобального потепління продовжує прискорюватися", зауважив науковець Зік Гаусфатер з Berkeley Earth.
Такі цифри є тривожним сигналом для глобальних зусиль зі стримування зростання температури в межах 1,5°C від доіндустріального рівня, що передбачено Паризькою кліматичною угодою. Хоча перевищення цієї межі протягом одного року ще не є катастрофічним, кліматологи попереджають про загрозу стабільного перевищення цієї позначки на десятиліття.
Щобільше, зміна клімату вже має серйозні наслідки для здоров'я людей, продовольчої безпеки та глобальної екосистеми:
Водночас фахівці прогнозують невелике зниження температури у 2025 році через можливий вплив Ла-Нíньйо або нейтральні кліматичні умови. Однак у довгостроковій перспективі глобальні температури будуть і надалі зростати, як зазначив Гевін Шмідт з NASA Goddard Institute for Space Studies.
Окрім підвищення температур, фахівці NOAA повідомили, що тундра Арктики вже перейшла від ролі "вуглецевого поглинача" до джерела викидів парникових газів. Це сталося через швидке потепління, пожежі та танення вічної мерзлоти, що вивільняє органічний вуглець, накопичений протягом тисячоліть.
Ця тенденція лише поглиблює глобальну кризу, адже зменшення морського льоду та деградація Арктики призводить до прискорення глобального потепління через зменшення альбедо ("відбивної здатності" поверхні Землі).
Нагадаємо, що за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, цьогорічна осінь у столиці України стала однією з найтепліших за всю історію спостережень із 1881 року.
Окрім того, з 1980-х років площа земної поверхні, ураженої екстремальною посухою, потроїлася. Минулого року 48% земної поверхні пережили щонайменше один місяць екстремальної посухи, а у 1980-х роках цей показник був 15%.
У ніч проти вівторка, 21 січня, невідомі безпілотники атакували російське місто Смоленськ: під прицілом був авіаційний… Читати більше
Минулої доби, 20 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 73 штурми.… Читати більше
Рано-вранці 21 січня у районі міста Дніпро пролунали вибухи. Це сталося після попередження Повітряних сил… Читати більше
Президент США Дональд Трамп підписав указ про вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди в… Читати більше
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що війна в Україні не закінчиться ні завтра, ні післязавтра.… Читати більше
Японському волонтеру Фумінорі Цучіко, який у Харкові відкрив благодійне FuMi Caffe, буде подовжено дозвіл на перебування в Україні.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.