Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до саміту країн-учасниць Joint Expeditionary Force, пише Рубрика.
Глава держави нагадав про важливість реалізації домовленостей щодо постачання систем протиповітряної оборони (ППО), досягнутих під час саміту НАТО у Вашингтоні.
"Ми пам'ятаємо, що як компенсацію за неможливість запросити Україну до Альянсу на тому етапі нам було обіцяно значну кількість систем ППО. Я прошу вашої допомоги, щоб це було виконано.
І відверто кажучи, наші партнери знають: нам потрібно ще 12–15 систем, крім цих, щоб повністю захистити нашу країну від російських ракетних ударів", наголосив Глава держави.
Президент закликав США та європейські країни активізувати допомогу. На його думку, надання додаткових систем ППО – це цілком реалістичне завдання, яке залежить лише від політичної волі партнерів.
Зеленський наголосив, що захист неба України – це не лише питання національної безпеки, а й ключовий елемент стабільності у всій Європі.
Нагадаємо, на початку грудня президент Володимир Зеленський заявив, що у грудні Україна очікує системи ППО від декількох партнерів. Важливо, щоб це було реалізовано без будь-якого зволікання.
Що відомо про обстріл енергетичної інфраструктури
Нагадаємо, що російські загарбники 28 листопада здійснили черговий масований удар по енергетичній інфраструктурі України. Наслідки ударів стали ще серйознішими через застосування ворогом "Калібрів" з касетними боєприпасами. На ранок 29 листопада залишалися знеструмленими Херсон, Херсонський район та частина Миколаївської області.
Варто додати, що від початку повномасштабної війни російські війська використали проти енергетичної інфраструктури України майже 1300 ракет та близько 1000 ударних безпілотників.
Тільки 13 грудня Сили ППО під час масованої ворожої атаки збили понад 160 дронів та ракет з майже 300 цілей, які запустили російські загарбники: ефективно працювали F-16.
Атаки торкнулися Київської, Одеської, Чернігівської, Вінницької, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Український енергетичний оператор ДТЕК повідомив, що зафіксували серйозні пошкодження теплових електростанцій (ТЕС) та застосували віялові відключення електроенергії по всій країні.
Також за даними МАГАТЕ, через російські удари п'ять із дев'яти ядерних реакторів на підконтрольній Україні території змушені були знизити потужність. Три реактори вже повернулися до нормального режиму роботи 13 грудня.
За оцінками ISW, масштабні російські атаки на енергетичну інфраструктуру України є елементом стратегії, спрямованої на створення енергетичної кризи в країні протягом зими 2024-2025 років. Метою цієї кампанії є примус України та її західних партнерів до політичних рішень, вигідних кремлю.
У трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили сучасні навчально-виробничі хаби. За кошти державного, місцевого бюджету… Читати більше
Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив, що інвестиційний договір про забудову заповідних земель буде розірвано.… Читати більше
Український інститут майбутнього (UIF) презентував масштабне дослідження “Розширення співробітництва між Україною та США: стратегія win-win”,… Читати більше
У Києві встановили шафи резервного живлення для світлофорних об’єктів ще на трьох перехрестях: вул. Овруцька… Читати більше
У Запоріжжі на зупинках громадського транспорту та місцях масового перебування людей встановлюють бетонні модульні укриття. Про це повідомив начальник… Читати більше
На Донеччині загинула 24-річна доброволиця з Білорусі Марія Зайцева. Дівчина відома тим, що брала активну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.