Так вважає радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко, заявивши про це на брифінгу в Медіацентрі Україна в Києві напередодні.
"З характерних моментів саме останньої атаки – вона була по мережевій інфраструктурі, яка задіяна безпосередньо в експортно-імпортних операціях між Україною та європейськими сусідами. Це робилося для того, щоб максимально знизити можливість залучення імпорту, а в ідеалі домогтися від'єднання української системи від європейської", наголосив посадовець.
Окрім того, удари традиційно були спрямовані на ключові об'єкти генерації та передачі електроенергії.
За словами Бойка, українські енергетики докладають колосальних зусиль для відновлення пошкоджень. Уже найближчим часом українські споживачі зможуть відчути покращення в енергопостачанні.
Фізичний захист об'єктів виконує свої завдання, проте є технічні обмеження. Наприклад, площа магістральної підстанції може досягати 15–70 футбольних полів, і на її території розміщується тисячі одиниць обладнання. Захист усієї площі технічно та фінансово складний — вартість захисту 100 кв. м підстанції може складати близько $1 млн.
Бойко пояснив, що для повного захисту генерацій необхідно створювати бетонні укриття, заввишки 10-12-поверховий будинок на 8-10 під'їздів, що є надзвичайно дорогим і часозатратним рішенням.
"Цей приклад має відповісти на запитання, чи можна повністю захистити підстанції. (…) Захист іде ключових елементів обладнання. Тому все одно трапляються пошкодження, і потрібен час на відновлення", – зазначив радник прем'єра.
За даними Міненерго, імпорт е/е останніми днями збільшився майже вдвічі – до 21,2 тис. МВт*год у понеділок проти 12,4 тис. МВт*год у четвер, 12 грудня, напередодні атаки.
Що відомо про обстріл енергетичної інфраструктури
Нагадаємо, що російські загарбники 28 листопада здійснили черговий масований удар по енергетичній інфраструктурі України. Наслідки ударів стали ще серйознішими через застосування ворогом "Калібрів" з касетними боєприпасами. На ранок 29 листопада залишалися знеструмленими Херсон, Херсонський район та частина Миколаївської області.
Варто додати, що від початку повномасштабної війни російські війська використали проти енергетичної інфраструктури України майже 1300 ракет та близько 1000 ударних безпілотників.
Тільки 13 грудня Сили ППО під час масованої ворожої атаки збили понад 160 дронів та ракет з майже 300 цілей, які запустили російські загарбники: ефективно працювали F-16.
Атаки торкнулися Київської, Одеської, Чернігівської, Вінницької, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Український енергетичний оператор ДТЕК повідомив, що зафіксували серйозні пошкодження теплових електростанцій (ТЕС) та застосували віялові відключення електроенергії по всій країні.
Також за даними МАГАТЕ, через російські удари п'ять із дев'яти ядерних реакторів на підконтрольній Україні території змушені були знизити потужність. Три реактори вже повернулися до нормального режиму роботи 13 грудня.
За оцінками ISW, масштабні російські атаки на енергетичну інфраструктуру України є елементом стратегії, спрямованої на створення енергетичної кризи в країні протягом зими 2024-2025 років. Метою цієї кампанії є примус України та її західних партнерів до політичних рішень, вигідних кремлю.
Міністерство оборони України працює над ідеєю, яка дозволить військовослужбовцям самостійно купувати необхідні для служби речі… Читати більше
16 січня міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп відвідав Київ та оголосив про допомогу Україні… Читати більше
Відомий український історик і професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак зробив вагомий внесок у підтримку… Читати більше
Служба безпеки України разом із Національною поліцією продовжує інформаційну кампанію "«Спали» ФСБшника", яка спрямована на… Читати більше
Західні санкції діють, попри бравурні заяви, що економіка рф впоралась. Вона вже відчуває "певні турбуленції",… Читати більше
Президент Володимир Зеленський назвав сторічну угоду між Україною та Великою Британією новим форматом двосторонніх відносин.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.