Україна готова до транзиту будь-якого газу, окрім російського: Шмигаль після перемовин з прем’єром Словаччини
Україна готова виконувати зобовʼязання у межах Угоди про асоціацію з ЄС щодо транзиту будь-якого газу, окрім російського.
Про це у Телеграмі повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками розмови із главою уряду Словаччини Робертом Фіцо, пише Рубрика.
Шмигаль нагадав, що на рівні всього Євросоюзу та у співпраці із країнами ЄС зроблено за минулі роки доволі багато, щоб забезпечити надійне постачання газу й унеможливити використання будь-якого виду енергії як зброї, що протягом десятиліть було звичайною практикою для росії у відносинах з країнами-сусідами та Євросоюзом.
«Україна готова виконувати зобовʼязання, які ми взяли у межах Угоди про асоціацію з ЄС. Тому якщо Єврокомісія офіційно звернеться до України щодо транзиту будь-якого газу, окрім російського, ми звичайно будемо це обговорювати та готові реалізувати відповідні домовленості на основі принципів енергетичної безпеки, як усього ЄС, так і кожної європейської нації», – наголосив Прем'єр та нагадав, що угода України з росією про транзит газу завершує дію 1 січня 2025 року і не буде продовжена.
Шмигаль також підкреслив, що Україна вдячна усім партнерам у Європі за розуміння того, що росія використовує свій енергоекспорт для фінансування злочинної та неспровокованої війни проти нашої держави та для продовження своєї дестабілізаційної активності проти інших країн Європи та ЄС в цілому.
«Важливо, що ухвалений 15-й пакет санкцій Євросоюзу посилює санкції зокрема проти тіньового танкерного флоту, який приносить Росії значні кошти для продовження війни. Санкційний тиск проти російського енергосектору варто продовжувати, це один з ключових елементів примусу росії до реального миру», – наголосив Шмигаль.
Він також повідомив, що обговорив із Фіцо посилення двосторонньої співпраці сфері електроенергетики.
«За минулий тиждень 30% імпорту електроенергії відбувалося саме зі Словаччини. Вдячні за таку підтримку і готові розширювати ці можливості, оскільки це зміцнює обидва наші народи — стійкість України та економіку Словаччини», – повідомив Шмигаль.
За його словами, Україна та Словаччина мають амбітний порядок денний співпраці у сфері логістики та перевезень. Так, вчора розпочав курсування потяг Київ-Братислава, що є черговим спільним успішним проєктом.
Нагадаємо, раніше словацький прем'єр Роберт Фіцо анонсував велику кількість переговорів щодо питання продовження транзиту російського газу через Україну.
На його думку, Словаччина може знайти "спільне рішення", яке б призвело до продовження транзиту російського газу у 2025 році.