У чому проблема?
В Україні доступ до якісної гуманітарної освіти досі залишається обмеженим, хоча вона відіграє ключову роль у глибшому розумінні історичних процесів, самоусвідомленні та формуванні критичного мислення. Це не лише про протистояння ворожій пропаганді, а й про розбудову демократичного українського суспільства.
Яке рішення?
Зробити доступними гуманітарні знання, які допомагають переосмислити історію, зрозуміти себе та формувати майбутнє, засноване на гідності, освіченості та свободі від ворожої пропаганди допомагає Культурний Проєкт. 13 грудня організація оголосила про старт грантової програми, яка дозволяє українським військовим та ветеранам отримати безплатне навчання та необмежений доступ до всіх програм та курсів Культурного Проєкту.
Як це працює?
Навчатися, знаходити опору та змінюватися
Культурний Проєкт — це освітня онлайн-платформа гуманітарних знань. З 2009 року організація створює програми та курси з історії, філософії, психології, літератури, мистецтва, музики, кіно та інших напрямків.
"Ми спеціалізуємося саме на гуманітарних знаннях та мистецтві, які вважаємо ядром якісної освіти у XXI столітті. Вони впливають на світогляд людини, розвивають критичне, аналітичне і креативне мислення. Це фундаментальні знання, які не змінюються з часом — єдине, на що можна спиратись у добу швидких змін, засилля інформації та невизначеності. Вони дозволяють знаходити відповіді на питання "як" і "навіщо", створюючи сенси та орієнтири для індивідуальних і колективних змін", — говорить засновниця "Культурного Проєкту" Наталія Жеваго.
Засновниця ініціативи розповідає, військові та ветерани навчалися на курсах "Культурного Проєкту" і раніше — за запитом вони мали безоплатний доступ до навчання. Були навіть випадки, коли військові доєднувалися до лекцій з окопів.
"Ми побачили цей запит, і вирішили зробити окрему програму для військових (минулого року у нас була аналогічна програма для освітян). Якщо наші курси та сам процес навчання зможуть відволікти, заповнити вільний час іншим сенсом, допомогти адаптуватися, знайти опору та психічну рівновагу — ми та наші експерти будемо максимально щасливі", — каже Наталія Жеваго.
Отже, відтепер кожен український захисник чи захисниця можуть отримати безплатний необмежений доступ до будь-яких курсів та навчальних форматів Культурного Проєкту.
Щоб взяти участь у програмі, потрібно обрати на сайті платформи від 1 до 3 курсів та заповнити заявку. А якщо навчання захопило, подавати заявку можна необмежену кількість разів.
Навчання відбувається українською мовою. Доступ до пакетів курсів гарантовано надається на рік з дати отримання гранту. Після завершення курсу видається сертифікат про його проходження. Усі відеоматеріали зберігатимуться в особистому кабінеті слухача, в тому числі додаткові матеріали, презентації, тести.
Чому це важливо для військових та ветеранів?
"Гуманітарні знання можуть стати важливим інструментом для психологічної підтримки та реабілітації наших військових. Кожен напрям гуманітарних знань виконує свою особливу терапевтичну функцію. Вивчення мистецтва — живопису, кіно, літератури, музики — допомагає виразити складні емоції, структурувати переживання та знизити рівень внутрішньої напруги. Дослідження історії та культурної спадщини допомагає глибше усвідомити свою національну ідентичність, розуміти свої корені. Дає відчуття приналежності до спільноти, об'єднаної спільним культурним кодом. Навички комунікації, критичного мислення та ніші мʼякі скіли стануть у пригоді для підтримки соціальних зв'язків, покращать процеси ухвалювання рішень та дадуть змогу легше адаптуватися в суспільстві", — розповідає Наталія Жеваго.
Цю думку підтверджує психотерапевтка та військова психологиня Олена Нікольська. Вона зазначає, що навчання допомагають знаходити внутрішній баланс, нові сенси та впевненість після травматичних переживань, зменшувати рівень стресу і покращувати психоемоційний стан. Процес освоєння нових знань активує роботу мозку, стимулює виділення нейромедіаторів — серотоніну і дофаміну, які покращують настрій і зменшують рівень тривожності.
"Вивчення гуманітарних дисциплін допомагає людям розвивати саморефлексію — здатність оцінювати свої дії, почуття та переживання. Це дозволяє краще розуміти свої емоційні реакції та знаходити шляхи для саморегуляції в складних ситуаціях", — додає психотерапевтка.
Доступні для кожного
Усі курси та лекції Культурного Проєкту розраховані на будь-який рівень знань та заглиблення у тему. Вони відповідають актуальним темам та запитам сьогодення й охоплюють досить багато гуманітарних напрямів.
Онлайн-курси мають дату старту і відбуваються за розкладом, зазначеним у програмі на сторінці курсу. Вони складаються з вебінарів, або з відеолекцій/відеоуроків для самостійного опанування та семінарських занять з експертом. Відеокурси ж передбачають самостійне навчання у зручний час.
"За добу з моменту оголошення гранту ми отримали 30 заявок. Поки обирають дуже різні напрямки, насамперед скілові. Це курси про написання текстів, комунікацію, курси з логіки, психології. Курси української тематики — література, мистецтво, історія, архітектура і кіно. Також цікавить філософія та мистецтво, архітектура, музика, світова література та антропологія", — діляться у Культурному Проєкті.
Загалом в організації радять обирати курс залежно від конкретного запиту та власних захоплень. А якщо є сумніви, з кожним заявником спілкуватиметься координатор ініціативи, який за потреби зможе допомогти обрати курси та їх комбінацію.
Нагадаємо, в Україні запустили нову платформу "Освіта для ветеранів", спрямовану на підтримку реінтеграції ветеранів у цивільне життя через навчання та перекваліфікацію. Проєкт розроблено за підтримки програми Skills4Recovery та фінансування уряду Німеччини.
Міністр оборони рф андрій бєлоусов заявив, що за весь час повномасштабної війни Збройні сили України… Читати більше
Українські захисники контролюють Курахове, російські війська намагаються штурмувати на південно-східній околиці та на півдні міста.… Читати більше
До переліку найкращих фільмів 2024 року за версією Британського інституту кіномистецтва (British Film Institute) увійшов… Читати більше
У ЄС схвалили новий, вже 15-й, пакет санкцій для протидії російській агресії проти України. До нього… Читати більше
Норвегія виділяє ще 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн) на посилення морської оборони України.… Читати більше
У Запоріжжі нову школу, яка знаходиться на глибині семи метрів під землею, збудували за шість… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.