fbpx
Сьогодні
21:40 15 Гру 2024

"Порожній чек" - це не стратегія: у команді Трампа висловились щодо підтримки України

Фото: REUTERS

У команді новообраного президента Сполучених Штатів Дональда Трампа вважають, що у питанні підтримки України не може йтись про стратегію "порожнього чеку".

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на інтерв'ю майбутнього радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца каналу CBS News.

Під час інтерв'ю ведуча спитала Волца, чи планує команда Трампа обмежити використання Україною американської зброї чи допомоги у визначенні цілей, коли нова адміністрація вже прийде до влади.

"Президент Трамп сказав в інтерв'ю, що "порожній чек", у своєму інтерв'ю для Time, якщо я не помиляюся, "пустий чек" – це не стратегія. Ця нескінченна війна, в яку ми, здається, втягуємося.

Що означає успіх у контексті наших інтересів? Як ми закінчуємо цю війну? Хто буде за столом переговорів? Як ми спонукаємо всі сторони до переговорів? Яким буде механізм угоди? Це ті питання, які ми обговорюємо з його чудовою командою, яку він формує", – відповів на це Волц.

Під фразою "порожній чек" мається на увазі формат підтримки України з боку нинішньої адміністрації президента США Джо Байдена.

Адміністрація Байдена у питанні підтримки України була обмежена лише розміром фінансування, погодженого Конгресом США.

Нагадаємо, днями в інтерв'ю "Meet the Press" Дональд Трамп заявив, буде намагатися закінчити війну Росії проти України, "якщо зможе".

Водночас він додав, що Україна, можливо, може очікувати, що вона не отримає стільки ж військової допомоги від США як зараз, коли він повернеться до влади.

Що означає військова допомога США для України

Підтримка від США, зокрема постачання озброєння, боєприпасів та іншого обладнання, є ключовим фактором у протистоянні російській агресії. Зменшення цієї допомоги може суттєво вплинути на здатність України продовжувати активну оборону й ефективно захищати свої території.

8 грудня стало відомо, що Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги для України на суму 988 мільйонів доларів. Він міститиме додаткове обладнання, ракети та дрони.

А кілька днів тому радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван під час зустрічі з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком заявив, що США передадуть Україні "лавину" військової допомоги до кінця повноважень адміністрації президента Джо Байдена. Вона передбачає масштабне надання зброї, техніки й снарядів, а також введення нових санкцій щодо рф.

Зауважимо, що на початку листопада Сполучені Штати оголосили про виділення пакета військової допомоги для України вартістю 425 мільйонів доларів. Військо отримає ракети, боєприпасів, бронетехніку та протитанкову зброю.

Своєю чергою президент Зеленський заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.

Щобільше США можуть не встигнути використати понад 6,5 мільярдів доларів на відправлення зброї Україні до завершення президентського терміну Джо Байдена.

Минулого тижня стало відомо, що чинний американський президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити ще 24 мільярди доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів американського озброєння, яке було передано Києву.

Однак спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити на голосування додаткову допомогу Україні, яку пропонує президент Джо Байден.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: