Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
На Дерибасівській зібралися родичі та друзі військовополонених та встановили поряд із головною ялинкою міста новорічне дерево у знак підтримки своїх близьких, які перебувають у російському полоні:
Організаторка акції, голова ГО "Серце Одеси в полоні" Анна Пожера наголосила:
"Сьогодні у нас новорічна акція, ми поставили невеличку ялинку, яку прикрашали діти полонених. На ній є іграшки з позивними, з нагадуванням про Азов. Ми хочемо нагадати суспільству, що свята не для всіх. Замість зірки ялинку «прикрашає» клітка, яка символізує полон.
Велика пишна ялинка, яка стоїть посеред Дерибасівської – стоїть завдяки тому, що наші Герої стримують російську навалу на фронті. Ми всі маємо бути голосами полонених".
Одеситка Мар'яна чекає на чоловіка з полону вже 18 місяців. Разом з донькою вона відвідує кожну акцію у підтримку полонених.
"На жаль, зв'язку з ним немає. Ми маємо нагадувати, що наші в полоні. Ще в нас з чоловіком народився синочок, йому зараз 19 місяців. Чоловік його бачив лише на фото", – розповіла дружина військовополоненого.
Одеситка Віра прийшла на акцію, щоб нагадати про свого дядька, полоненого з Азовсталі, а також про чоловіка, який вважається зниклим безвісті.
"Сьогодні ми з донькою прикрашали символічну ялинку. В мене чоловік безвісті зниклий вже 10-й місяць. Я сподіваюся, що він в полоні і повернеться додому. Тому ми щоразу приходимо і нагадуємо про полонених, про безвісті зниклих. Також у мене третій рік в полоні дядько, який боронив Азовсталь.
Листи до нього не доходять, від нього також нічого не отримуємо. Але ми віримо, що він також живий. Ми писали у всі організації і отримували лише одну відповідь – чекайте. Тож ми чекаємо та весь час нагадуємо про наших близьких, що ми їх не забули", – зазначила Віра.
Як повідомлялось, через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.
Також у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.
Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".
До нової екологічної катастрофи призводить російська мілітаризація Чорного та Азовського морів. У даний час у… Читати більше
Від початку доби в районі Курахового відбулося 10 боїв. Цей напрямок залишається одним із найгарячіших… Читати більше
У 17-му турі української Прем'єр-ліги житомирське "Полісся" в бойовому матчі перемогло донецький "Шахтар". Про це… Читати більше
Тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор у Каневі Черкаської області передали у власність держави. Про це повідомило… Читати більше
Олена Зеленська, підбиваючи підсумки роботи Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" за цей рік, повідомила,… Читати більше
У Лондоні в Вестмінстерському палаці пройшла виставка "Втрачене дитинство". Вона була організована у рамках публічного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.