Українські інженери модернізували американські бронетранспортери М113: у чому рішення

Українські інженери значно модернізували американські бронетранспортери М113, які Україна отримала в рамках міжнародної військової допомоги. Завдяки оновленням ці машини стали більш ефективними та безпечними для екіпажу.

Про це повідомили в Міністерстві оборони, пише Рубрика.

Яке рішення?

Як зазначили в оборонному відомстві, ключовим оновленням стала установка дистанційно керованого модуля "Таврія 14.5/7.62", розробленого українськими фахівцями.

Як це працює?

Цей модуль оснащений двома кулеметами: калібру 14.5 мм і 7.62 мм, що значно підвищує вогневу потужність бронетранспортера.

Ключовою перевагою "Таврії" є можливість дистанційного керування вогнем. Кулеметник тепер може вести бойові дії, не виходячи з машини, завдяки монітору, який забезпечує спостереження за полем бою. Це суттєво знижує ризик для військових, адже раніше кулеметник був змушений працювати з відкритої позиції на броні.

"Тепер завдяки новому модулю, що складається з двох кулеметів калібру 14.5 та 7.62 мм, кулеметник веде вогонь з середини бронемашини, спостерігаючи за полем бою через монітор", пояснив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

До модернізації М113 були оснащені кулеметами калібру 12.7 мм, але вони не дозволяли вести вогонь із захищеної позиції. Новий бойовий модуль повністю змінює підхід до використання цієї техніки.

Міністерство оборони України закликало вітчизняних виробників та розробників озброєння й військової техніки активно долучатися до процесу модернізації. Усі охочі можуть звертатися з пропозиціями до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки за адресою: mdalc@mil.ua.

Нагадаємо, що нещодавно військові Збройних сил України показали процес стрільби із самохідного протитанкового комплексу "Штурм-С" на базі МТ-ЛБ. Цей ПТРК було модернізовано в Україні.

Окрім того, Україна та Сполучені Штати Америки для посилення протиповітряної оборони нашої країни модернізували "Буки" під американські ракети.

До того ж Україна отримала від Сполучених Штатів Америки пакет технічних даних для початку місцевого виробництва деяких проєктів FrankenSAM — радянських зенітних ракетних комплексів, які планують модернізувати та адаптувати під західні ракети.

Також Сполучені Штати Америки продадуть Україні обладнання для підтримки роботи та модернізації її комплексів ППО HAWK на суму до 138 мільйонів доларів. Ці комплекси призначені для захисту від атак безпілотників та крилатих ракет рф.

Свіжі дописи

  • Новини

Запрошення до НАТО стало б кроком до реальних гарантій безпеки для України, – Президент Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда наполягає на тому, що Україні вже зараз треба надати запрошення до… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

В Україні сертифікуватимуть психологів та психотерапевтів: ухвалено закон про систему охорони психічного здоров’я

Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я».… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Україна домоглася виходу на окремий формат повернення важкохворих і важкопоранених полонених, – Юсов

Україна домоглася виходу на окремий формат повернення з росії важкохворих і важкопоранених полонених українських військових… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Вчителька з Івано-Франківська увійшла до топ-50 найкращих педагогів світу

Вчителька початкових класів ліцею № 7 Івано-Франківської міськради Леся Павлюк увійшла у топ-50 найкращих вчителів… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Навесні втретє відбудеться фестиваль “Книжкова країна”: деталі

“Книжкова країна” повертається: 24-27 квітня на ВДНГ відбудеться третій книжковий фестиваль, який уже став одним… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Підтримка українських виробників зброї: Зеленський озвучив ключову тему перемовин з Туском

Підтримка українських виробників зброї: всіх видів дронів, багатьох видів техніки, артилерії стала однією з ключових… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.