Про це перша леді повідомила у Телеграмі, інформує Рубрика.
"Україна бореться не лише проти нападника, а й за кожну свою людину. За її збереження та розвиток. А значить – і за ментальний добробут також, за здатність прожити й пережити будь-який досвід і віднайти нові сили.
Протягом усього 2024 року над цим працювала Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?". Тисячі людей різних професій опановували нові навички, як підтримувати ментальне здоров'я", – розповіла Олена Зеленська.
Вона, зокрема, відзначила, що 114 тисяч медиків, серед яких – сімейні лікарі, терапевти та педіатри, пройшли навчання з ментальної допомоги, і отримали вже майже 500 тисяч звернень (найчастіші скарги пацієнтів – відчуття тривоги, напруженості, проблеми зі сном).
За інформацією першої леді, в рамках програми "Ти як?" 209 тисяч педагогів опанували спеціальні знання:
Крім того, у 185 центрах життєстійкості у громадах такі фахівці вже знають, як допомогти людині не лише з роботою, документами чи іншими звичними питаннями, а й із важким психоемоційним станом.
За даними, які навела Олена Зеленська, 89% працівників системи Міністерства внутрішніх справ пройшли підготовку з першої психологічної допомоги.
"Сама ж Всеукраїнська програма отримала цього року важливі системні документи: План заходів на 2024–2026 роки та Цільову модель системи – дорожню карту для всіх, хто з нею працює. І зазвучала на міжнародному рівні: на 77-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ухвалена резолюція з ментального здоров'я, яку ініціювали Україна та Нідерланди.
А в найшанованішому медичному виданні планети – The Lancet Psychiatry – вийшли друком рекомендації для розвитку української системи охорони ментального здоров'я", – зауважила перша леді.
Довідка
Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" була започаткована з ініціативи Олени Зеленської. Вона спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
Як розповіла перша леді України Олена Зеленська, відкриваючи форум "Стійкість людини – стійкість системи", понад 375 тисяч громадян України цього року були охоплені підтримкою з ментального здоров'я на "первинці" – у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це втричі більше, ніж у 2023 році.
А у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що українці в 2024 році почали втричі частіше звертатися до сімейних лікарів з питань психічного здоров'я.
Нагадаємо, у Києві запрацював новий інтерактивний простір "Теплі зв'язки". Мистецький проєкт пропонує відвідувачам загорнутися в різнокольорові кокони, полежати на м'якій ковдрі, приміряти шубу з іграшок, розмалювати на стіні історії боротьби українців, послухати звуки міста — і так відчути тепло, знайти спокій та відновлення в умовах війни. "Рубрика" побувала на відкритті простору й розповідає про нього детальніше.
У сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ наразі триває технічний аудит робочих процесів для виявлення причин,… Читати більше
У команді новообраного президента Сполучених Штатів Дональда Трампа вважають, що у питанні підтримки України не… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив, що воїни Нацгвардії від сьогоднішнього дня мають можливість перевестись через застосунок… Читати більше
До нової екологічної катастрофи призводить російська мілітаризація Чорного та Азовського морів. У цей час у… Читати більше
Від початку доби в районі Курахового відбулося 10 боїв. Цей напрямок залишається одним із найгарячіших… Читати більше
У 17-му турі української Прем'єр-ліги житомирське "Полісся" в бойовому матчі перемогло донецький "Шахтар". Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.