Фото: Ехо Кавказу
Про це пише "Ехо Кавказу", "Європейська правда".
У будівлі парламенту починають процес президентських виборів, які вперше проходять не прямим народним голосуванням, а через колегію виборників.
Єдиним кандидатом на виборах президента є колишній футболіст Михайло Кавелашвілі, якого висунула провладна партія, а обрав його почесний голова партії Бідзіна Іванішвілі. Претендент у президенти є представником формально окремої від "Грузинської мрії" партії "Сила народу".
До колегії входять 150 депутатів парламенту Грузії:
Попри те, що опозиція бойкотує роботу парламенту, формально у складі колегії вважають присутніми 61 депутата від опозиційних партій. Вони не братимуть участі в голосуванні.
Не голосуватимуть щонайменш двоє представників абхазької Ради. Квоту від органів місцевого самоврядування, якою не скористалась опозиція, зайняли представники "Грузинської мрії".
Загалом керівна партія має в колегії 211 представників, чого формально достатньо для проведення голосування та обрання президента.
Паралельно під будівлею парламенту, де відбуваються вибори, зібралися протестувальники. Вони, зокрема, проводять акцію "Покажи диплом Кавелашвілі!", тримаючи в руках свої дипломи про вищу освіту.
Річ у тім, що кандидат від "Грузинської мрії" не має вищої освіти. Саме тому у 2015 році він не зміг балотуватися на посаду президента Федерації футболу Грузії.
Тим часом поблизу парламенту вже мобілізували спецпризначенців і додаткові підрозділи силовиків. У п'ятницю в столиці також пройшли численні акції протестів представників тих чи інших сфер і професій.
Опитування компанії IPM Research показало, що антивладні протести підтримують 65% грузинського суспільства.
Нагадаємо, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція оголосили, що не визнаватимуть легітимність процедури. Зурабішвілі відмовляється складати президентські повноваження, а країнам Заходу та Україні доведеться визначатися, чи вважати легітимною нову владу Грузії.
Чотири опозиційні політичні об'єднання Грузії також заявили, що не визнають легітимність президентських виборів і вважатимуть очільницею країни Зурабішвілі. Вони вимагають спершу провести в країні нові парламентські вибори.
Що відомо про події в Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
Окрім того, перед будівлею парламенту у Тбілісі почали встановлювати новорічну ялинку. Саме там протестувальники збираються на мітинги проти урядового рішення призупинити переговори про вступ Грузії до ЄС.
Проте міській владі не вдалося до кінця зібрати новорічну ялинку, протестувальники прикрасили її каркас прапорами Грузії, ЄС, України та США, а також – фотографіями співробітників грузинських ЗМІ, які постраждали під час розгонів акцій протесту або на яких цілеспрямовано нападали силовики чи "тітушки".
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.