Фото: European Union
Про це очільник Альянсу заявив під час публічної дискусії в Брюсселі, повідомляє Associated Press.
Зі слів Генсека, Захід зараз дуже відкрито обговорює деталі й можливі варіанти майбутньої угоди, включно з гарантіями безпеки для України, членством у НАТО та територіальними компромісами.
"Ми робимо це публічно і відкрито, і це наша сильна сторона. Але тут також є маленька проблема. Я бачу усе це в пресі: гарантії, членство (України) в НАТО – за і проти, погоджуватися чи ні Україні на "здачу земель"…
Якби я зараз сидів у Кремлі, і мене б звали володимир володимирович путін, я б сказав: "Все рухається для мене дуже позитивно, а я навіть не за столом переговорів!"", – висловився Рютте.
Очільник Альянсу наголосив, що такі публічні обговорення можуть створювати ризики для позицій України в майбутніх переговорах і надавати Кремлю впевненості у своїй стратегії.
Рютте також підкреслив, що будь-які переговори мають відбуватися за участю України, і лише з позиції сили.
Він згадав початок повномасштабної агресії, коли українське керівництво не залишило країну, а закликало партнерів надати зброю. За його словами, зараз та ж ситуація – Збройним силам України знову потрібно більше амуніції, ППО й так далі.
"Дуже важливо, щоб будь-яка угода (між Україною та росією) була доброю… Але знову ж таки, для того, щоб почати обговорювати це, ми ведемо своєрідні дебати між собою, в межах Альянсу, з нашими європейськими партнерами, не маючи путіна за столом переговорів, бо це ризиковано", – підкреслив Марк Рютте.
Він наголосив, що для забезпечення сильних переговорних позицій Україні потрібно більше ресурсів для ведення бойових дій.
Рютте також зауважив, що війна в Україні створює небезпеку для всього Альянсу:
"Небезпека рухається у нашому напрямку".
Він закликав країни-члени НАТО збільшити свої витрати на оборону, щоб запобігти можливій ескалації війни на території союзників.
Нагадаємо, що 12 грудня в Берліні відбулася важлива зустріч глав зовнішньополітичних відомств Великої Британії, Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі, Франції та України, а також представниці ЄС із закордонних справ. Підсумком цієї події стало підписання країнами-членами НАТО Берлінської декларації, яка підтверджує рішучу підтримку України в її боротьбі проти російської агресії.
Варто додати, що зі слів генерального секретаря НАТО Марка Рютте, внаслідок російсько-української війни, яка триває з лютого 2022 року, загальна кількість загиблих та поранених перевищила один мільйон осіб.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше
21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.