Президенту Південної Кореї з другої спроби оголосили імпічмент
Парламент Південної Кореї підтримав оголошення імпічменту президенту Юн Сок Йолю, якого підозрюють у державній зраді після того, як він оголосив у країні воєнний стан.
Про це повідомляє Yonhap.
Як повідомляють, за імпічмент Юна проголосували 204 депутати, а 85 виступили проти. Ще троє утрималися, а вісім бюлетенів визнали недійсними.
Остаточно рішення про імпічмент має затвердити Конституційний суд країни.
Якщо рішення парламенту підтримає суд, то Юн стане другим президентом Південної Кореї, якого усунуть із посади в порядку імпічменту. Першою була Пак Кин Хе, яка втратила крісло на тлі корупційного скандалу за участі її подруги.
Президента Південної Кореї підозрюють у державній зраді й у зловживанні повноваженнями. Водночас він сам відкидав звинувачення в заколоті та казав, що протистоятиме процедурі імпічменту проти себе.
Юн Сук Йоль пояснив, що використав свої президентські повноваження для оголошення воєнного стану "для захисту нації та нормалізації державних справ", а своє рішення він назвав "високо вивіреним політичним рішенням".
До того підозру в держзраді висунули й ексміністру оборони Кім Йон Хону, який перебуває у СІЗО, де намагався накласти на себе руки. Однак спроба самогубства була невдалою, після неї експосадовця повернули в камеру ізолятора. Його стан здоров'я залишається стабільним.
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сок Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.