Про це повідомляє у Фейсбуці Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА, пише Рубрика.
У чому проблема?
У Департаменті наголошують, що кажани є незамінними учасниками екосистеми: вони регулюють чисельність комах, у тому числі шкідників сільського господарства, та сприяють розповсюдженню насіння рослин. Проте ці тварини надзвичайно вразливі. Близько половини видів, які мешкають в Україні, занесені до Червоної книги, а всі вони охороняються міжнародними конвенціями, такими як Бернська та Боннська. Будь-яке знищення чи навмисне пошкодження їхніх місць проживання суворо заборонене.
Яке рішення?
Центр порятунку кажанів – це унікальне місце, де допомагають кажанам із різних регіонів, що опинилися у складних умовах. Тут тваринам забезпечують професійний догляд і створюють умови для їхньої зимівлі. Центр також виконує важливу освітню та наукову функцію, підвищуючи обізнаність суспільства про значення рукокрилих у природі.
«Відкриття центру порятунку кажанів у Львові — це значний внесок у збереження біорізноманіття нашого регіону. Рукокрилі виконують важливу функцію в природі, і створення безпечного простору для їхньої реабілітації допомагає зберегти баланс в екосистемах. Ми закликаємо мешканців ставитися до цих тварин із повагою та підтримувати їх зусиллями, що відповідають законодавству», – зазначила Оксана Війтик, в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Як це працює?
Особливістю центру стала "Печера" — спеціально облаштоване приміщення для зимівлі кажанів. Наразі там перебувають 164 особини, яких не можна повернути в дику природу до весни. Волонтери центру здійснили десятки рятувальних операцій, серед яких – зняття 34 кажанів, котрі застрягли під вікном львівської багатоповерхівки, та порятунок 48 особин зі щілин фасадів будівель.
Завдяки професійній реабілітації 144 кажани уже успішно повернулися до природи.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у Львові в «Домівці врятованих тварин» створили спеціальну «Печеру» для порятунку кажанів, які занесені до Червоної книги України. Рукокрилі потрапляють до притулку не лише зі Львова, а й з багатьох міст Заходу України – Івано-Франківська, Луцька та Тернополя.
Ізраїль досяг угоди щодо Сектору Газа, яка відкриває шлях до припинення вогню у цьому регіоні.… Читати більше
У Варшаві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Про це пише… Читати більше
Сполучені Штати запровадили нові санкції проти росії. У новий санкційний пакет США потрапили банки і… Читати більше
Президент Польщі Анджей Дуда наполягає на тому, що Україні вже зараз треба надати запрошення до… Читати більше
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я».… Читати більше
Україна домоглася виходу на окремий формат повернення з росії важкохворих і важкопоранених полонених українських військових… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.