Фото: В'ячеслав Мадієвський
Це підтвердив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у коментарі Укрінформу.
Як повідомив голова ОВА, представники ЮНЕСКО вже вирушили до Харкова.
"Ми комунікуємо з місією ЮНЕСКО. Вони вже виїхали, чекаємо їх тут на місці. Вони будуть аналізувати пошкодження. Це по-перше. По-друге, ми проводимо наразі аварійне усунення, це навіть не консервація", підкреслив Синєгубов.
Своєю чергою архітектор Віктор Дворніков, член робочої групи з оперативного реагування на пошкодження культурної спадщини, висловив стурбованість щодо методів аварійних робіт, зокрема встановлення металевих конструкцій на пошкодженій частині будівлі. Він назвав такі дії "самовільними" та такими, що можуть завдати шкоди конструкціям.
"Технічне рішення мало б бути значно більш делікатним", коментує архітектор появу металевої конструкції.
У відповідь Синєгубов зауважив:
"Це аварійне усунення тих наслідків, які ми маємо. Хай кажуть (архітектори – ред.)".
Водночас громадська організація "Харківський антикорупційний центр" закликала припинити роботи, які вони вважають незаконними, і створити робочу групу з фахівців-реставраторів для консультацій щодо консервації ушкоджень.
В організації також пропонують:
Держпром є однією з найвідоміших пам'яток конструктивізму в Україні. У 2022 році його разом з ансамблем будівель на площі Свободи номінували на включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Нагадаємо, що щодо будинку Державної промисловості в Харкові, який постраждав унаслідок російської атаки, в екстреному порядку застосують механізм "спеціального моніторингу" (ad hoc monitoring). Відповідне рішення ухвалили 11 грудня під час першого дня роботи 19-го засідання Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.
Довідка
Назва "Держпром" розшифровується як Будинок державної промисловості. Це найвідоміша конструктивістська будівля та символ Харкова, зведена в 1925 –1928 роках, коли Харків був столицею УРСР. Зараз це великий офісний центр площею 60 тисяч кв. м, де розміщені різні державні й громадські організації.
Держпром – це комплекс із групи башт різної висоти у формі літери Н, що складається з трьох частин. Вони з'єднані між собою переходами-мостами. Через це резонансні частоти башт, накладаючись одна на одну, послаблюють коливання всієї будови. Такий метод згодом використовували в Японії під час будівництва хмарочосів у сейсмонебезпечних зонах.
Будівельники розробили унікальну технологію промислового залізобетону, тож Держпром став першим будинком у світі, зведеним виключно із залізобетону без металевого каркаса. При цьому будівлю зводили методом "плавучої опалубки", тому вона фактично є монолітною.
Нагадаємо, що ввечері 28 жовтня російські загарбники атакували центр Харкова керованими авіаційними бомбами ФАБ-500: у місті лунали вибухи, на місці прильоту виникла пожежа.
Пізніше голова Харківської ОВА розповів, що влучання було зафіксовано в адміністративну будівлю Держпрому – зруйновано кілька поверхів. Тоді постраждали дев'ятеро людей, зокрема поліціянт, який перебував на чергуванні.
Міністерство освіти й науки для підвищення ефективності навчання в початковій школі проаналізує досвід упровадження чинного… Читати більше
Посол України у Великій Британії Валерій Залужний разом із королем Чарльзом ІІІ відвідав Центр досліджень… Читати більше
У Вінницькій області у межах Національного туру "Кіно заради Перемоги" запрацював кінопростір для військових, які… Читати більше
До 10 років ув’язнення з конфіскацією майна заочно засудили російського актора та депутата Держдуми рф… Читати більше
Для операторів протимінної діяльності в Україні зʼявилися нові можливості - відтепер вони можуть взяти в… Читати більше
У четвер, 20 лютого, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч зі спецпредставником президента Сполучених Штатів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.