Фото: з відкритих джерел
Про це повідомив на брифінгу начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ Артем Власюк, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Всього з початку повномасштабного вторгнення із симптомами отруєння до медичних закладів як військового призначення, так і загальної медичної інфраструктури України було направлено понад 2 тисячі військовослужбовців із різними ступенями отруєння невідомими або відомими хімічними речовинами. В тому числі отруйними речовинами подразнюючої дії – CS та CN, які використовуються у боєприпасах для боротьби із заворушеннями. Стосовно загиблих військовослужбовців, то ми маємо зараз, на жаль, три таких летальні випадки», – сказав Власюк.
Імена загиблих та підрозділи, у яких вони служили, він не назвав із міркувань безпеки.
«Але в трьох випадках ми маємо висновок лікарів про констатацію смерті внаслідок гострого отруєння невідомою хімічною речовиною», – сказав начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ.
При цьому він наголосив, що українське військо не використовує хімічні речовини.
«Ці засоби заборонені до використання, тому Україна, як підписант Конвенції про заборону хімічної зброї, та її Збройні сили, які є гарантом її незалежності та суверенітету, дотримуються міжнародного права та вимог конвенції про заборону хімічної зброї зокрема», – сказав Власюк.
Як повідомлялося, Україна приєдналася до спільної заяви від імені 59 держав на підтримку неухильного виконання положень Конвенції про заборону хімічної зброї, зокрема в частині заборони використання хімічних засобів боротьби із заворушеннями як методу ведення війни.
Варто додати, що на фронті зростає тенденція застосування з боку російських окупантів небезпечних хімічних речовин. Такі дії стали системними.
Окрім того, Україна представила Організації із заборони хімічної зброї деталізовану інформацію про грубі порушення рф положень Конвенції.
"Рубрика" розповідала про те, як забруднення може поширюватися після здійснення ворогом атак на хімічні та інші підприємства, а також як протистояти їхнім наслідкам у довготривалій перспективі. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Атаки росії на хімічні підприємства: яка небезпека для води і ґрунтів і як її визначити?"
До того ж "Рубрика" писала про ознаки, за якими можна визначити, яка хімічна зброя була застосована, та розбирала покрокові інструкції евакуації та першої допомоги. Читайте про це у нашій статті:"Що робити в разі хімічної небезпеки: найгарячіші точки в Україні та інструкції в разі атаки".
20 лютого у Краснодарському краю рф внаслідок атаки ударних безпілотників була знеструмлена нафтоперекачувальна станція "Нововеличковская":… Читати більше
На тлі бойових дій в Україні частка жінок, залучених до протимінної діяльності, нині становить понад… Читати більше
Не зважаючи на нібито погрози Сполучених Штатів Америки, в Україні не відключають супутниковий інтернет Starlink.… Читати більше
У рамках проєкту від "Культурного десанту" та "ПриватБанку" українські військові отримають 4280 книг з фінансової… Читати більше
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо закликав держави Організації Об'єднаних Націй підтримати американський проєкт… Читати більше
На Покровському на сьогодні напрямку тривають важкі бої: російські війська намагаються розвивати наступ, користуючись чисельною… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.