Технологічна Ставка: Зеленський провів перше засідання
Президент Володимир Зеленський поінформував, що 13 грудня відбулось перше засідання технологічної Ставки Верховного Головнокомандувача на якій обговорили захист українського неба від повітряних атак рф.
Про це глава держави повідомив у Telegram, цитує Рубрика.
Він пояснив, що технологічна Ставка — це спеціальний формат впровадження інновацій для оборони за участі науковців і виробників зброї, розробників технологічних рішень Сил оборони та безпеки України.
"Це було фактично установче засідання. Звичайно, були й усі необхідні командувачі та представники армії, розвідки й Сил безпеки. Сьогодні зосередилися на першому, ключовому завданні, а саме на захисті неба. Це протидія "шахедам" та ракетам", — розповів Зеленський.
Президент зауважив, що вже відбулася "тривала й доволі детальна" розмова щодо цих питань.
"Є вже перші контури того, яким чином можемо додатково посилити наш захист. На наступній технологічній Ставці мають бути представлені конкретні рішення", — додав він.
10 грудня президент Володимир Зеленський повідомляв, що в Україні успішно випробували нову ракету "Рута". Також за його словами, ракета "Паляниця" вийшла в серійне виробництво, а перші бойові застосування успішно пройшла ракета-дрон "Пекло".
Масована атака росіян 13 грудня
Як повідомлялося, вранці 13 грудня російська армія розпочала масовану ракетну атаку по Україні. Зокрема, під ударом енергетична інфраструктура.
У ніч на 13 грудня російські військові вдарили дроном по житловому будинку в Харкові. Цього удару було завдано під час атаки безпілотниками по Україні, яку рф влаштувала після кількох днів паузи.
Війська рф завдали наймасовішого удару по Івано-Франківській області від початку повномасштабного вторгнення. Під атакою — об'єкти критичної інфраструктури. росіяни вдарили безпілотниками та крилатими ракетами. В області зафіксовано влучання, але постраждалих немає.
Крім того, про негативні наслідки ракетної атаки росіян повідомили і в Тернопільській і Львівській ОВА. Однак там також запевнили, що жертв немає, а критична інфраструктура працює в штатному режимі.
Під час відбиття повітряної атаки вибухи лунали й у Одесі.
Компанія ДТЕК стверджує, що масованого удару також зазнали її теплоелектростанції — там серйозно пошкоджено обладнання.