Про це повідомляє Нацполіція., передає Рубрика.
Яке рішення?
У Львові представники Навчального центру поліції Леґьоново на чолі з директором Бюро кримінальних розслідувань Головного управління поліції Республіки Польща Міхалом Бяленцкілом Бяленцкі передали техніко-криміналістичні засоби в рамках проєкту "Документування збитків від війни для потреб українських та міжнародних правоохоронних органів та юстиції".
Як це працює?
Слідчі отримали чотири цифрові відеокамери, які дають можливість виявляти видимі в інфрачервоному діапазоні сліди — зокрема, плями крові.
Також українські поліцейські отримали три тахеометри – прилади для дистанційного лазерного вимірювання точок, які допоможуть швидко документувати складні дорожньо-транспортні пригоди зі значною кількістю слідової інформації і безпечно документувати ДТП на замінованих територіях.
"З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну Польща відіграла важливу роль у допомозі Україні. Наші поліцейські неодноразово їздили на навчання і така взаємодія продовжується.
Як бачимо, плідна співпраця дає позитивні результати. Дуже дякуємо за передану нам криміналістичну техніку, вона дуже нам допоможе при документуванні як загальнокримінальних, так і воєнних злочинів" – зазначив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Андрій Кумечко.
Як зазначив директор Бюро кримінальних розслідувань Головного управління поліції Республіки Польща Міхал Бяленцкі, це обладнання буде продуктивним для фіксування доказової бази та слідів злочинів як в кримінальних провадженнях, так і при документуванні воєнних злочинів.
"Ми впевнені, що наша співпраця продовжуватиметься, в нас заплановані спільні проєкти й на наступний рік. На польську поліцію ви можете завжди розраховувати. Ми з вами!" – наголосив він.
Крім того, польські поліцейські провели в Києві тренінг для українських колег.
Підготовку пройшли 15 офіцерів Національної поліції України, які вдосконалили знання та навички у використанні новітніх технологій при виявленні, фіксуванні та дослідженні криміналістичних слідів у кримінальних провадженнях.
Нагадаємо, у Дніпрі відкрився Міжрегіональний спеціалізований центр поліції з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Як повідомлялось, міжнародна комісія з питань зниклих безвісти розпочинає збір заявок на відбір ДНК в українців в Італії, Іспанії та Португалії, чиї родичі зникли безвісти внаслідок війни. Реєстрація на відбір ДНК триватиме до 15 листопада 2024 року.
НАТО взяло на себе координацію західної військової допомоги Україні замість Сполучених Штатів. Це сталося з… Читати більше
Уряд виділив понад 2,6 млрд грн, наданих Європейською комісією, на безкоштовне харчування у школах. Про… Читати більше
Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко попросив Президента Володимира Зеленського допомогти у створенні «купола»… Читати більше
У Бібліотеці Сунндаль офіційно відкрили українську книжкову поличку в рамках благодійної акції «Українським дітям -… Читати більше
17 грудня міські голови Львова і Харкова, Андрій Садовий та Ігор Терехов, підписали Меморандум про… Читати більше
Міністерство охорони здоровʼя України в межах програми медичної евакуації Medevac організувало чергові відправлення постраждалих українців… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.