Китай допомагає росії легітимізувати захоплення українських територій, – ISW

У Пекіні в четвер, 12 грудня, дмитро медведєв зустрівся з головою Китаю Сі Цзіньпіном. Укотре російська сторона під час переговорів озвучила свої ультимативні вимоги до України, а Китай надав платформу для їхнього поширення, зокрема й під прикриттям закликів до миру.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті за 12 грудня зазначають, що Сі продовжує підтримувати риторику кремля, яка виправдовує агресію проти України та закликає до капітуляції України.

У ході переговорів Сі повторив стандартну позицію КНР щодо війни в Україні, закликавши до "деескалації" та рекламуючи Китайсько-Бразильську ініціативу "Друзі миру", яка фактично служить підтримкою росії.

Медведєв, своєю чергою, заявив, що Росія готова до переговорів з Україною, але лише за умови визнання українським урядом "реалій на місцях" – тобто, фактичної капітуляції перед Росією.

"Ці вимоги Медведєв підкріпив посиланням на заяву Путіна від червня 2024 року, в якій той заявив, що українські війська повинні "повністю вийти" з підконтрольної Україні території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей до того, як Росія погодиться вступити в переговори.

Російський варіант "переговорів", який враховує "реалії на місці", вимагає від України майже 20 відсотків своєї території та мільйонів людей, які живуть під російською окупацією", – зазначають фахівці ISW.

Ключові висновки

  • Повідомляється, що росія досягла угоди з окремими представниками сирійської опозиції про контроль над російськими військовими базами в Сирії, але залишається незрозумілим, чи гарантує ця угода безпеку російських баз в Сирії в довгостроковій перспективі.
  • За наявними даними, росія переміщує чотири кораблі з російських портів до Сирії, можливо, для забезпечення евакуації, що ще раз демонструє нинішню стриману реакцію Кремля на розвиток ситуації в Сирії.
  • Українські офіційні особи спростували заяву прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Україна відхилила його пропозицію виступити посередником у домовленостях з Росією про різдвяне перемир'я і масштабний обмін військовополоненими.
  • Президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін продовжує надавати кремлівським чиновникам трибуну, з якої ті можуть висловлювати свої безкомпромісні вимоги стосовно українського суверенітету.
  • Індія продовжує зберігати і зміцнювати свої економічні звязки з росією, попри нещодавні спроби зменшити свою залежність від Росії як партнера у сфері безпеки.
  • російська влада має намір прирівняти порушення законодавства про цензуру до екстремізму та тероризму, що допоможе кремлю встановити псевдодержавну ідеологію.
  • Правитель росії володимир путін вперше з часів Другої світової війни нагородив воєнного кореспондента російською медаллю "Золота Зірка", оскільки кремль продовжує використовувати державні нагороди для заохочення "воєнкорів" утримувати контроль над російським інформаційним простором.
  • Пов'язані з Головним управлінням військової розвідки України особи, ймовірно, вбили заступника генерального конструктора і начальника відділу функціонального програмного забезпечення російського конструкторського бюро "Марс", що належить "Росатому", Михайла Шацького в росії 12 грудня.
  • російські війська просунулися вперед в Курській області, а також у напрямку Часового Яру, Покровська та Курахового.
  • Українські війська відновили втрачені позиції поблизу Сватового.
  • Зусилля російського військового командування щодо забезпечення оперативної стабільності російських військ продовжують викликати гнів окремих "воєнкорів", які висміюють ці зусилля як деструктивні та надмірні.

Ставлення Китаю до війни

Китай від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України. При цьому Пекін продовжує торгувати з Москвою, а китайські компанії продають росії деяке озброєння.

Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.

Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.

А 15 листопада стало відомо, що Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю.

Наприкінці вересня повідомлялося, що дочірнє підприємство російської державної збройової компанії "Алмаз-Антей" під назвою "Купол" розробило та випробувало новий бойовий безпілотник великої дальності в Китаї та хоче налагодити там масове виробництво для використання цих дронів у війні проти України.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві з вулиць приберуть пошкоджені внаслідок російських обстрілів автомобілі

З 16 січня з вулиць Києва почнуть вивозити автомобілі, які постраждали внаслідок влучань ворожих ракет… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Україна та Туреччина обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт пропуску на кордоні з Польщею

Укрзалізниця завершила проєкт з перенесення пункту прикордонного контролю поїздів на станцію Мостиська ІІ поблизу українсько-польського… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Померла 100-річна видатна зв’язкова УПА Ангелина Паламар

Відійшла у вічність зв’язкова Української повстанської армії (УПА) Ангелина Паламар на псевдо «Орися». Їй було… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

“Твоя зупинка – пам’ять про героя”: в Ужгороді провели акцію до загальнонаціональної хвилини мовчання

В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Військова підтримка, кіберзахист, санкції та конфіскація активів рф: Шмигаль зустрівся з главою МЗС Естонії

У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.