Сходи перед музеєм. Фото Миколи Тимченка
Про це повідомили у Фейсбук працівники музею, пише Рубрика.
Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва (CIMAM) відзначив, що Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, попри фокус на класичному мистецтві, вразив журі своєю здатністю переосмислити власну роль під час війни.
Він став не лише простором збереження мистецтва, але й центром солідарності, безпеки та стійкості. У співпраці із сучасними митцями музей впровадив програми, які використовують сучасні підходи для відповіді на виклики сьогодення.
Частина панно з амурами та квітами
У CIMAM виділили:
Алегорія Стародавнього Єгипту
"Це дуже важлива командна відзнака для нашої інституції. Вона цінна для нас особливо тим, що саме мережа сучасних музеїв оцінила нашу роботу, хоча сам музей оперує класичною колекцією. Це наше з вами розхитування старих правил.
І це про те, що не тільки колекція має значення, а й наші практики та програми, аби музей працював для блага суспільства – його історії, його сміливості, його критичності й зростання", — Юлія Ваганова, генеральна директорка Музею Ханенків.
Зі слів Ваганової, кураторка Зіта Кооб, яка є лідеркою неймовірного проєкту об'єднання і розвитку спільнот на острові Фого, сказала у своїй промові, що для кожного процесу, поняття має бути конкретне фізичне місце.
"Коли ми говоримо про нашу солідарність і стійкість – існують конкретні фізичні простори, де ми фізично це робимо. Одним з таких просторів і є музей. Який ще і має силу створювати контекст", додала вона.
Як повідомили, офіційне вручення нагороди відбулося під час Генеральної Асамблеї CIMAM у Лос-Анджелесі. Це досягнення підкреслює важливість роботи всієї команди музею, партнерів і відвідувачів, які разом трансформують музей у сучасний простір, що надихає та об'єднує.
Нагадаємо, що для підлітків віком 14-18 років Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків спільно з культурно-освітньою ініціативою "Без пробілів" започатковує креативні майстерні, які діятимуть у Києві.
Також Київський музей Ханенків разом із кіностудією MIR&CO PRODUCTION створили короткометражний документальний фільм "Тіні та стіни" про роботу закладу під час повномасштабного російського вторгнення.
"Укрпошта" презентує нову поштову марку, присвячену місту Волноваха Донецької області. Її присвятили героїзму українців, які віддано… Читати більше
Для підтримання миру між Україною та російською федерацією знадобиться 100 тисяч миротворців: українські військові вже… Читати більше
13 лютого російські загарбники у Донецької області атакували Краматорськ, внаслідок ворожого обстрілу є загиблий та… Читати більше
Нові санкційні пакети проти російської федерації вже готує Європейська комісія: вони будуть стосуватись імпорту викопного… Читати більше
Для тих олігархів, які повернуть до бюджету виведені під час війни кошти, будуть скасовані санкції,… Читати більше
У Харкові відремонтували протирадіаційне укриття. 345 школярів та 45 студентів міста матимуть змогу навчатися в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.