Фото: mil.gov.ua/Міноборони
Про це повідомляє посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів.
"Державний бюджет України на 2025 рік сформований так, щоб стабільно пройти наступний рік попри виклики війни", – йдеться в повідомленні.
Основою фінансової стратегії стануть внутрішні податкові надходження і міжнародна підтримка в рамках програми Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).
За інформацією Міністерства фінансів, на забезпечення Сил оборони у 2025 році заплановано понад 2,2 трлн гривень. Основні статті витрат:
Окрім того, програма ERA дозволить отримати близько 50 млрд доларів, із яких майже половину Україна направить на критичні оборонні потреби. Це механізм, який передбачає отримання від країн G7 коштів із подальшим погашенням за рахунок доходів від використання заморожених російських активів. Фінансування розподілено наступним чином:
"Особливість програми полягає у можливості спрямування частини цих коштів (від ЄС та Великої Британії) безпосередньо на оборонні потреби, що у поєднанні з внутрішніми ресурсами, зокрема отриманими від нещодавно ухвалених змін до Податкового кодексу, дозволить зміцнити військовий потенціал і забезпечити усі критичні потреби Сил оборони", – йдеться в повідомленні.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
25 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Скандали на пісенному конкурсі "Євробачення" розпочинаються задовго до його початку. Зокрема, італійці вимагають дискваліфікувати представника… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Кластер для виробників військових технологій Brave1 запустить онлайн майданчик для продажу безпілотників, засобів зв’язку, запчастин та… Читати більше
У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції "Нововеличківська" у Краснодарському краї російської… Читати більше
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.