Як пише Укрінформ, про це він поінформував під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС за участю міністрів та інших представників уряду високого рівня, міжнародних партнерів, дипкорпусу, НУО на тему: "Україна і Партнерство Біарріц. Досягнення і перспективи", передає Рубрика.
"На чому ми фокусуємось сьогодні і що для нас є пріоритетом? Це — моніторинг існуючих будівель. Ми зараз можемо оперувати даними 2023 року, тому що моніторинг 2024 року триває. На 2023 рік, попри масштаби активних бойових дій, ми можемо говорити, що обстежено більш ніж 54 000 об'єктів.
І відповідно до результатів цього моніторингу й обстеження, в нас найбільш доступними є Центри надання адміністративних послуг — це 45%, заклади охорони здоров'я – 41%, об'єкти спортивної інфраструктури – 40%", — зазначив він.
Водночас Кулеба підкреслив, що потрібно посилити роботу з обладнання укриттів.
"Всі нові об'єкти, а також всі об'єкти, які на сьогодні ще знаходяться в роботі або вже побудовані, треба зробити доступними", – зауважив він.
Міністр підкреслив, що кількість об'єктів для моніторингу розширюється, водночас до перевірок додаються елементи благоустрою і об'єкти транспортної інфраструктури.
"Ми зробимо зміни до проєкту моніторингу і вже ініціювали запровадження фахівців з безбар'єрності. Цей фахівець або фахівчиня зможуть обстежувати існуючу забудову на доступність і бар'єрність", – додав Кулеба.
Як повідомлялось, Україна за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської отримала офіційний статус учасниці "Партнерства Біарріц" 11 вересня 2020 року.
25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона лідери країн "Групи семи" (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) заснували "Партнерство Біарріц". Метою цього партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.
Нагадаємо, Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров'я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.
Як повідомлялось, в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.
Також повідомлялось, що учасники Школи універсального дизайну від Програми розвитку ООН провели у столиці аудит низки закладів культури на доступність для людей з особливими потребами.
У Запоріжжі 12 грудня з-під завалів дістали тіло ще однієї жертви ракетного удару, якого російські… Читати більше
Російські війська протягом двох місяців здійснювали лобові атаки на Покровськ, однак зазнали значних втрат і… Читати більше
Президент США Джо Байден 12 грудня ухвалив рішення про виділення Україні нового пакета у сфері… Читати більше
13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для… Читати більше
Українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози… Читати більше
Унаслідок російсько-української війни, яка триває з лютого 2022 року, загальна кількість загиблих та поранених перевищила… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.