KARAZIN ReHab: як у Харкові поєднують реабілітацію для ветеранів із практикою для студентів-медиків

На базі центру ветеранського розвитку при Харківському національному університеті імені Василя Каразіна відкрили реабілітаційний центр KARAZIN ReHab. Про можливості комплексної допомоги ветеранам та їхнім родинам, людям, які постраждали внаслідок бойових дій, і про сучасне навчання для фахівців із реабілітації, що вже відбувається у новоствореному центрі, фахівці простору розповіли у свіжому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло", пише "Рубрика".      

У чому проблема?

Доцентка катедри пропедевтики внутрішньої медицини та фізичної реабілітації ХНУ імені В.Н. Каразіна, кандидатка наук із фізичного виховання та спорту й фізична терапевтка Юлія Калмикова розповіла, що метою створення KARAZIN ReHab стало поєднання сучасних методів психофізичної реабілітації та наукових досліджень із навчанням та практикою для майбутніх реабілітологів.

Таке рішення знайшли на зростання запиту медичних закладів на фахівців-реабілітологів.

"Дуже багато нині наших випускників працюють у лікарнях України. До нас надходить чимало звернень із приватних та державних лікарень із запитами на фізичних терапевтів, ерготерапевтів та їхніх асистентів.

У країні активно відкривають реабілітаційні відділення. Тому на цих фахівців сьогодні дуже великий попит", — пояснила фахівчиня.

Яке рішення?

У реабілітаційному центрі KARAZIN ReHab українські ветерани відновлюватимуть своє здоров'я на сучасному обладнанні. Працюватимуть із пацієнтами кваліфіковані фізичні й ерготерапевти, кінезіо та мануальні спеціалісти.

У центрі передбачили можливість проводити реабілітаційні заняття на двох локаціях: рухової та мануальної терапії. Крім того, за потреби ветерани зможуть тут отримати консультації лікаря-психотерапевта та психолога. 

Як це працює?

Із 2024 навчального року в Каразінському університеті почала діяти нова освітня програма "Терапія та реабілітація", на якій навчаються 43 студенти. У виші переконані, що в майбутньому це розв'яже проблему браку фізичних реабілітологів. Заняття з теорії та практики для інтернів у новоствореному KARAZIN ReHab розпочали наприкінці листопада 2024 року. 

"На своїй фейсбук-сторінці я навіть написав: «Мрії здійснюються», тому що в нас дуже багато цілей з'явилося саме під час війни. Ми точно про це і не думали, і навіть намагалися в такому напрямі працювати. Ми займалися медициною, нам це було цікаво. Ми не намагалися відкривати нові спеціальності та програми.

Але війна змінила все, тому ми два роки йшли до того, щоб відкрити терапію і реабілітацію як освітню програму. Ми успішно отримали ліцензію і знайшли кваліфіковані науково-педагогічні кадри, які забезпечують освітню програму", — розповів проректор із науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Анатолій Бабічев.

Що далі?

Наразі керівництво університету готує документи на отримання ліцензії Міністерства охорони здоров'я для роботи науково-практичного реабілітаційного центру.

Поки ж ребпростір працює в тестовому режимі.

Проєкт "Облаштування науково-практичного реабілітаційного центру KARAZIN Rehab" реалізовують у межах Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу й Уряду Королівства Нідерландів, наданої в межах проєкту "EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні". Випускниця Каразінського університету та призерка паралімпійських ігор Марина Литовченко допомогла з придбанням сучасного обладнання для центру.

Пошейрити
Опубліковано автором
Альвіна Камінська
Теги: Вища освіта Подкаст "Пліч-о-пліч" від Радіо Накипіло реабілітація Рішення Харків медицина

Свіжі дописи

  • Новини

Нацбанк через сплеск інфляції підвищив облікову ставку: сповільнення інфляції НБУ прогнозує наступного року

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку з 13,0% до 13,5% річних з… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

CNN визнала документальну стрічку про український ресторан у Нью-Йорку однією з найкращих цього року

Телерадіокомпанія CNN склала перелік "документальні фільми 2024 року, які обов'язково варто подивитися". До списку ввійшов… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Керченський міст росіяни визначають пріоритетним об’єктом для охорони, – Плетенчук

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що наразі росіяни визначають Керченський міст пріоритетним об’єктом для… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

“Укрпошта” випустила благодійну марку на честь Усика

"Укрпошта" відкрила передзамовлення на нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України –… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Укренерго повідомило, що графіки відключень світла складатимуть по-новому: що зміниться

Міністерство енергетики України схвалило нову Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії. В… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Займався модернізацією ракет для атак по Україні: у Москві ліквідували топпосадовця

У російській столиці було ліквідовано Михайла Шатського - заступника генерального конструктора КБ "Марс" і начальника… Читати більше

Thursday December 12th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.