Про це йдеться на сайті Мінфіну США, пише Рубрика.
"Ці кошти, сплачені за рахунок несподіваних надходжень, отриманих від власних знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні важливу підтримку, коли вона захищає свою країну від неспровокованої агресивної війни", — сказала міністр фінансів Джанет Єллен.
У міністерстві зазначили що сьогодні Сполучені Штати виконали своє жовтневе зобов'язання надати Україні 20 мільярдів доларів в рамках ініціативи ERA G7. "Кошти перерахували до Фонду сприяння ресурсам Світового банку для інвестування у зміцнення фінансового посередництва України (FORTIS Ukraine FIF), через який вони будуть доступні для України".
За словами Єллен, у рамках ініціативи G7 сукупно буде надано 50 мільярдів доларів:
"Разом з американською допомогою в області безпеки, ці дії зміцнять позиції України в захисті свого суверенітету і досягненні справедливого миру. Путін розраховує на те, що ми втомимося і зрештою відступимо. Але завдяки творчому підходу до розробки політики і єдності G7 ми посилаємо безпомилковий сигнал про рішучість, змушуючи Росію все більше нести витрати на її незаконну війну, а не платників податків нашої коаліції".
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
Також Україна отримає від Франції 12 додаткових колісних артилерійських систем Caesar за гроші із заморожених активів російської федерації.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
У виробництві ударних безпілотників "Молнія" й "Фенікс" російська федерація використовує компоненти виробництва Китайської Народної Республіки… Читати більше
У Миколаєві планують створити окремий енергетичний острів, який забезпечуватиме електроенергією під час тривалих відключень світла.… Читати більше
В Україні з високою ймовірністю легалізують криптовалюту вже у першому кварталі 2025 року, але на… Читати більше
Попри невдалий дзвінок 15 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц готовий до подальших переговорів з російським… Читати більше
Україна активно розвиває виробництво сучасних видів зброї, що не лише забезпечує армію під час війни,… Читати більше
Норвегія має намір відкрити в Києві офіс, який буде допомагати норвезькому бізнесу, що зацікавлений долучатися… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.