Про це свідчать результати опитування, здійсненого на замовлення Центру "Нова Європа" які цитує "ЄП", передає Рубрика.
У респондентів питали, чи підтримують вони ідею поступового вступу до НАТО за так званою моделлю Західної Німеччини, яка стала членом НАТО у 1955 році.
Східні території комуністичної Німецької демократичної республіки приєдналися до Альянсу вже після возз'єднання країни та руйнування "залізної завіси", тобто майже на 40 років пізніше.
Українці підтримали таку ідею для України, висловившись за те, щоб гарантії статті 5 договору про НАТО спочатку не поширювалися на території, які лишаються під окупацією росії.
Водночас у Центрі "Нова Європа" наголошують, що західна модель для України має відмінність, адже запрошення до НАТО має одразу поширюватися на всі міжнародно визнані кордони України.
Опитування проводили в період від 15 листопада по 27 листопада 2024 року серед 1000 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% із ймовірністю 0,95%.
Довідка про "німецьку модель" для України
Раніше Financial Times писало, що "німецьку модель" для завершення війни в Україні у західних зовнішньополітичних колах обговорюють уже понад півтора року.
Одним із перших її нібито запропонував колишній помічник держсекретаря США у справах Європи Ден Фрід. На користь цієї моделі також висловлювалися колишній посол США в Альянсі Курт Волкер та колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.
FT писало, що "німецька модель" буде "мовчазною згодою" на те, що Україна погодиться повернути окуповані території дипломатичними засобами в майбутньому. А втім, тоді журналісти назвали такий варіант табу для українців.
Що відомо про вступ України до НАТО
В інтерв'ю SkyNews Зеленський зробив заяву про можливість припинення гарячої фази війни. На його думку, для цього НАТО повинне взяти під "парасольку" підконтрольну Україні територію. Решту територій, як вважає президент, потрібно повернути дипломатичним шляхом.
Проте Зеленський наголосив, що таку пропозицію Україні ніколи не пропонували. За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.
"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.
Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.
А українське Міністерство закордонних справ у день початку міністерської зустрічі НАТО, 3 грудня, заявило, що Україна відмовляється від альтернативних до членства у НАТО гарантій.
Ключи от новой квартиры в кармане, а впереди – загадочное уравнение с множеством переменных: как… Читати більше
Покупка автомобиля – решение, которое может либо значительно улучшить качество жизни, либо превратиться в бесконечную… Читати більше
За результатами галузевого дослідження, яке провела Асоціація ритейлерів України наприкінці 2024 року, «КОЛО» стала другою… Читати більше
В Україні відкрили унікальний багатомодульний тренажер, який допоможе рятувальникам удосконалювати навички та готуватися до дій… Читати більше
Українська делегація на чолі з радницею – уповноваженою Президента з прав дитини та дитячої реабілітації… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом. Про це пише… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.