Як повідомляє Укрінформ, про це він сказав журналістам за підсумками зустрічі з кандидатом у канцлери Німеччини Фрідріхом Мерцом у Києві, передає Рубрика.
"Що стосується, наприклад, запрошення в НАТО, то тут складно ще говорити з президентом Трампом, бо він ще не в Білому домі, в нього немає всіх цих юридичних прав.
Я збираюся, до речі, подзвонити найближчим часом президенту Байдену, якщо в нього буде така можливість, поговорити зі мною і підняти саме питання щодо запрошення в НАТО, бо він зараз є діючим президентом Сполучених Штатів і від його позиції багато залежить. І немає сенсу обговорювати з президентом Трампом те, що, поки сьогодні він ще не в Білому домі, від нього не залежить", – розповів Зеленський.
Також він подякував за останній пакет допомоги Україні від США.
"Це серйозна підтримка. Для нас це дуже важливо. І ми говорили про те, що навіть якщо буде така пауза, поки України немає в НАТО, і навіть якщо б у нас було запрошення і ми не були в НАТО, і буде така пауза, що буде в цей час? Хто нам гарантує якусь безпеку? І скажу вам відверто, ми можемо подумати і попрацювати над позицією Еммануеля.
Пам'ятаєте, він пропонував, щоб якась частина військ тієї чи іншої країни була присутня на якихось територіях України, які б гарантували нам безпеку, поки Україна не в НАТО? Але ми повинні мати до цього чітке розумуння, коли Україна буде в ЄС і коли Україна буде в НАТО", – додав Зеленський.
Крім того, він подякував французькій стороні за тристоронню зустріч у Парижі із президентом Франції Еммануелем Макроном та обраним президентом США Дональдом Трампом.
"Безумовно, дуже важливе спілкування постійне, на постійній основі з американською стороною. Безумовно, для нас важливо спілкуватися і розробляти майбутні кроки разом з європейською позицією. І тут я погоджуюся повністю з паном Мерцом, для нас важливо, бо Україна повинна гарантії безпеки мати у майбутньому", – сказав Зеленський.
Він додав, що ідеться не тільки про НАТО, а й про економічну безпеку України, геополітичну, тощо.
"Коли ми говоримо про заморожений конфлікт, якщо між нами, то ми про це говорили. Я сказав, ми більш ніж хтось у світі хоче закінчення війни. І, безумовно, дипломатичне закінчення війни принесе більше збереження життів. І ми хочемо цього. Але я наголосив і президенту Макрону, і президенту Трампу: передусім ви побачите – Путін не хоче закінчення цієї війни. Раз. Тому його треба примусити. Примусити можна тільки, якщо Україна сильна. Україна сильна перед будь-якою дипломатією – це сильна на полі бою, це сильна армія, це пакет зброї, тощо. Це далекобійні системи, безумовно, і ATACMS, Taurus, Storm Shadow… Це нам дуже-дуже сильно потрібно і так, виключно для військових цілей. Ми це підкреслюємо, а окрім цього – гарантії безпеки. І зараз ми не можемо бути в НАТО, але запрошення в НАТО може бути. І ось такі гарантії безпеки нам вже потрібні. І про це ми говорили", – розповів Зеленський про перебіг зустрічі у тристоронньому форматі у Парижі.
Нагадаємо, з неанонсованим візитом до української столиці прибув кандидат на посаду канцлера Німеччини від "Християнсько-демократичного союзу" (ХДС) Фрідріх Мерц.
Що відомо про вступ України до НАТО
В інтерв'ю SkyNews Зеленський зробив заяву про можливість припинення гарячої фази війни. На його думку, для цього НАТО повинне взяти під "парасольку" підконтрольну Україні територію. Решту територій, як вважає президент, потрібно повернути дипломатичним шляхом.
Проте Зеленський наголосив, що таку пропозицію Україні ніколи не пропонували. За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.
"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.
Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.
У ніч на 12 січня російські загарбники запустили по Україні 94 безпілотники. Сили оборони України збили 60 російських… Читати більше
У Лондоні на церемонії нагородження журналу The Ring відзначили досягнення українського чемпіона світу в надважкій… Читати більше
Розвідка Південної Кореї підтвердила, що в український полон потрапили два північнокорейських солдати. Там також процитували… Читати більше
Тисячі дронів, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили –… Читати більше
Минулої доби, 11 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 77 штурмів.… Читати більше
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.