У чому проблема?
Дрібниць на фронті не існує. Це істина, яку добре знає кожен український волонтер. Уже понад десять років вони щоденно шукають ресурси, організовують збори, закуповують усе необхідне та власноруч доставляють це нашим захисникам. Нагальних запитів безліч. Так, прямо зараз воїнам 115-ї механізованої бригади для виконання бойових завдань в Донецькому напрямку потрібна техніка та інструменти: дизельний обігрівач, бензопила, генератор, військовий монокуляр.
Яке рішення?
"Для відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка допомога ЗСУ — найпріоритетніше завдання", — говорить т.в.о. заввідділу акліматизації плодових рослин НБС НАН України, кандидатка біологічних наук Ольга Григор'єва.
Під опікою відділу — плодово-ягідний сад, який розташовується на майже 12 гектарах. Однак після початку повномасштабного вторгнення співробітники відділу зосередилися не лише на науковій роботі. Вони почали перетворювати врожай саду на крафтові смаколики, а отримані кошти спрямовують на допомогу військовим.
На початку грудня працівники відділу розпочали збір для воїнів 115-ї механізованої бригади. І запрошують киян та гостей столиці доєднатися — відвідати Благодійний захід в підтримку ЗСУ "Різдвяний вернісаж в Ботанічному саду".
Коли: 21–22 грудня 2024 року, з 10.00 до 17.00.
Усі кошти із продажу продукції будуть перераховані на допомогу нашим воїнам.
Як це працює?
Екзотика та традиції
За донат на ЗСУ відвідувачі вернісажу зможуть продегустувати та придбати:
Також на ярмарку будуть різноманітні солодощі та випічка:
Вся продукція, представлена на ярмарку — це робота колективу відділу акліматизації плодових рослин. Науковці виготовляють смаколики поза робочий час та у вихідні дні. А допомагають їм перетворювати квіти та плоди на різноманітні екзотичні десерти волонтери, студенти природничого факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та колеги з інших відділів ботанічного саду.
"Маючи такий асортимент екзотики, ідеї приходять самі. Допомагає інтернет. Наприклад, дуже велику популярність має «Шампанське з чорнобривців», рецепт якого я побачила в ТікТоці. Цей напій можна вживати як дорослим, так і дітям. Квіти ми також використовуємо з нашого саду", — говорить Ольга Григорʼєва.
Окрім солодощів з Ботсаду на виставці-ярмарку також будуть представлені продукти та активності від ГО "Фундація жінок пасічниць":
А крім того, на вернісажі проведуть безпрограшну лотерею з побажаннями на 2025 рік.
Також планують продавати за донати екзотичні рослини та насіння від різних відділів Ботанічного саду.
А ще вперше у ярмарку в Ботсаду братиме участь аматорський колектив "Сік Землі" (село Лишня, Фастівського району) з Різдвяними колядками та виробами власного виробництва.
Свою продукцію відділ акліматизації плодових рослин реалізує лише на ярмарках, поштою не відправляють. Але якщо ви хочете підтримати волонтерів дистанційно, це можна зробити донатом на карту ПриватБанку. Напишіть Ользі Григорʼєвій у приватні повідомлення у Фейсбук, щоб дізнатися реквізити.
А це точно працює?
"Лише в цьому році з ярмарків зібрано нашим відділом 153 272 грн. Приєднались до наших зборів і інші відділи нашого саду (108 043 грн). І це не враховуючи зборів, які ми організовуємо окремо", — розповідає Ольга Григорʼєва.
Вона додає, що відділ допомагає закривати термінові збори інших волонтерів. Так, наприклад, часто долучалися до зборів волонтера Роману Кондруцькому з Хмельниччини та Анастасії Харківській з "Печерських котиків".
А почалося все зі збору коштів на потреби для 3-ї окремої танкової залізної бригади. Допомагали і 205-ій бригаді ТрО, також 59-ій ОМПБ.
Отож, відділ акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка запрошує киян на ярмарок — щоб разом допомагати ЗСУ.
Нагадаємо, "Сади Стійкості" запускає ініціативу в Національному ботанічному саду ім. Гришка – магнолія-терапевтка. Відвідувачі можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу методом садотерапії, що поєднує взаємодію з природою для поліпшення ментального здоров'я.
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше
У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.