Розвідка Британії показала наслідки удару ЗСУ по російському С-400 в Криму: кратери 13 метрів
Сили оборони України 29 листопада 2024 року атакували елементи системи ППО С-400 у Сімферополі, Крим. Це другий успішний удар по російській системі С-400 у листопаді.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter).
Як зазначається у зведенні, соціальні мережі висвітлювали вибух та детонацію ракетного палива, пов'язані зі знищенням компонентів системи ППО.
За даними британської розвідки, на знімках було виявлено:
- дві вирви розміром 13,5 м,
- розкидані уламки,
- п'ять машин екстреного реагування.
"Це другий зареєстрований успішний удар по російських системах ППО С-400 Збройними силами України у листопаді після знищення системи ППО С-400 у Курській області 23 листопада 2024 року", – зазначають у Міноборони Британії.
Нагадаємо, ЗСУ завдали масштабних ударів по базах росіян у Криму. За даними Forbes, під час обстрілу 29 листопада було використано одну з найрізноманітніших комбінацій боєприпасів. Туди могли входити:
- крилаті ракети Storm Shadow,
- зенітно-ракетні комплекси С-200, переобладнані в далекобійну зброю класу "земля-земля",
- ударні безпілотники Головного розвідувального управління,
- балістичні ракети невстановленого типу.
На околицях Сімферополя відбувся масштабний вибух невідомого об'єкта, що був розміщений неподалік місцевого аеродрому. Кадри вибуху оприлюднили в мережі.
Близько 9:00 в місцевих телеграм-каналах були оприлюднені кадри вибуху, візуально схожого на детонацію ракетного палива, що можна спостерігати в момент ураження зенітних ракетних комплексів.
Український Geoint-проєкт "Кіберборошно" геолокував місце фільмування та район вибуху (тут) біля з села Курганне Сімферопольського району.
Крім того, в ніч проти 24 листопада Сили оборони України вдарили по полку ракетних військ РФ у Курській області. За даними Генштабу ЗСУ, зафіксовано успішне потрапляння в станцію радіолокації зенітного ракетного комплексу С-400.
А ще українські розвідники знищили FPV-дронами ворожий радіолокаційний комплекс "Зоопарк". Співвідношення вартості між безпілотниками та комплексом – 1 : 10 тисяч. Коштує РЛС близько одного мільярда гривень.